30. 11. 2019 VOLEJBAL, KADETKY A, Č. TŘEBOVÁ-POLIČKA, 1. LIGA.

V sobotu 30. 11. 2019 odjíždíme mikrobusem do Poličky k dalším zápasům 1. ligy kadetek. Na Č. poháru nás dívky z Poličky porazily 2:0, ale to je věkově jiná kategorie, kde nemohou hrát na rozdíl Českého poháru dívky narozené 2000, ale 2003 a mladší.  Na poháru jsme spolu hrály vyrovnaný zápas, tak si myslím, že Polička bez starších dívek bude k poražení. Stále zraněná je Sára Horáková, Kája Kolářová již začíná pomalu hrát.

TJ Spartak Polička – TJ Sokol Geodézie Česká Třebová 2 : 3                 23 : 25, 25 : 20, 25 : 22, 21 : 25, 3:15, zápas trval 1 hodinu 48 minut.

Obě družstva začínají velice nervózně a dělají velké množství zbytečných chyb. Průběh          1. setu 6:3, 9:4, 15:19, 19:22, 23:25. Druhý set začínáme tradičně špatně, prohráváme 0:6, stahujeme na 9:9, stále se přetahujeme o bod do stavu 19:19. Potom nás začne soupeř trestat za naše zbytečné chyby, prohráváme 25:20. Třetí set je obdobou druhého setu, celý set se přetahujeme o jednotlivé body a prohráváme koncovku 25:22. Nástup do čtvrtého setu 4:4, 7:7, 7:11, 8:12, stále se přetahujeme o den, dva bodíky, 17:19, 20:22, koncovku zvládáme uhrát 21:25. V posledním rozhodujícím setu soupeř odpadl, nebyl schopen přihrát servis. Vyhráváme vysoko 3:15. Celý zápas 2:3.

TJ Spartak Polička – TJ Sokol Geodézie Česká Třebová 1 : 3                 19 : 25, 18 : 25, 25 : 20, 22 : 25, zápas trval 1 hodinu 36 minut.

Průběh druhého zápasu je zcela jiný, Českotřebovské dívky od začátku nedělají tolik chyb jako v předešlém zápasu. Na postu nahrávačky od začátku zápasu začíná Lucie Neumannová. První dva sety jsou jednoznačně v naši režii, vyhráváme 19:25 a 18:25. Od začátku 3. setu hrají dívky docela dobře, vedou 0:4, ale začínají dělat chyby, 7:7, 11:9, 13:11, ještě se dá koncovka set, ale vytvářejí další chyby. Prohráváme 19:13, střídáme hráčky. Dívky po nástupu na hřiště stahují bodový náskok soupeře na 21:19, ale nevyvarují se vlastním chybám, které je v koncovce setu porážejí 25:20. Čtvrtý set začínáme hrát opět špatně. Dotahujeme a srovnáváme na 8:8, prohráváme 14:11, 18:14. Po oddechu a pokaženém servisu soupeře se daří stáhnout na 22:21. Dobrým servisem a na útoku přidáváme další body 22:24, dohráváme i poslední bod, vyhráváme 22:25, celá zápas 1:3.

Pod vedením R. Hanzelky hrála a střídala, Adéla Dušková, Lucie Neumannová, Nikola Hyláková, Kristýna Vernerová, Martina Klementová, Karolína Kolářová, dále Eliška Ropková a Adéla Janecká z Dolního Újezdu. Zraněná je stále Sára Horáková.