29.-30. 4. 2018 KKY Č.TŘEBOVÁ KVAL.

29. – 30. 4. 2018, VOLEJBALOVÁ KVALIFIKACE KADETEK DO 1. LIGY.

V termínu 28. – 29. 4. 2018 jsme jako nejlépe umístěný tým padající z ligy pořádali kvalifikaci do 1. ligy kadetek pro příští sezónu.

Systém turnaje byl předem dán, a tak jsme věděli, že v sobotu holky odehrají 2 zápasy – proti Dolnímu Újezdu a Uničovu a pouze 2 týmy postoupí do druhé části, která se hrála v neděli. Ve druhé tříčlenné skupiny byly týmy Zlína, Opavy a Junioru Brna.

V sobotu čekal holky první zápas proti Sokolkám z Újezda. První set byl pevně v rukou našich holek. Druhý set získaly soupeřky nejtěsnějším rozdílem. Třetí, myslím, rozhodující set byl bitvou o každý míč. Nakonec jej uhrály 30:28 naše holky. Soupeřky ztracený set zlomil. Výhra 3:1

Druhým soupeřem byl Uničov. I tady si kadetky připisují vítězství 3:1.

V neděli se hrála pouze jedna skupina o 4 týmech. Výsledek týmů, které spolu hrály v sobotu, se do tabulky započítával. Pro náš tým tedy 3 body za výhru nad Dolním Újezdem. Z druhé skupiny postoupil Zlín a Junior Brno.

První nedělní zápas České Třebové proti Junioru Brnu mohl našim kadetkám zajistit ligu i pro příští rok. Holky do zápasu doslova vletěly a soupeře přehrály ve všech činnostech. Jasná výhra 3:0 a velká radost nejen v očích týmu, ale i trenérského dua Pavel Verner a Martin Blažek.

Poslední zápas Česká Třebová – Zlín byl krásným zakončením celého kvalifikačního turnaje.  Oba týmy měly postup do ligy již zajištěný.

Veliké poděkování patří všem hráčkám, které bojovaly na hřišti a trenérům Pavlovi Vernerovi a Martinu Blažkovi, hráčky: Blažková, Dušková, Dvořáková, Hyláková, Kaplanová, Kráčalová, Pešková, Verešpejová. A ještě o trochu větší poděkování holkám, hrající pravidelně ligu juniorek, že pomohly svými výkony k udržení ligy – Natálce Foldynové, Sabče Hladílkové, Terče Kašparové a Viky Štefanové.

JR

Kadeti a kadetky