3.-5. 9. 2021 VOLEJBAL, KADETKY, TURNAJ PŘEROV.

Po nějakých 3 letech se opět účastníme vyhlášeného volejbalového turnaje juniorek v Přerově. Turnaj byl vyhlášený velmi kvalitním obsazením špičkových  extraligových družstev kategorie juniorek a kadetek.

Turnaje se účastnilo 24 družstev z celé české republiky a účast byla pouze pro pozvané, kdy ve frontě na případnou účast stálo několik špičkových družstev.

Základní skupina  A.

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Ostrava  A  extraliga JKY                 0 : 2  20:25, 10:25

První set proti extraligovému soupeři hrají českotřebovské dívky velice dobře. V koncovce se začíná projevovat zkušenost juniorek z Ostravy a vyhrávají. Druhý set hrají českotřebovačky špatně. Prohráváme 0:2..

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Slavia Hradec Králové B, extraliga KKY   0 : 2  21:25, 24:26

Extraligové družstvo kadetek Hradce Králové,  nás v prvním kole loňské extraligy kadetek jednoznačně přehrálo, nyní spolu hrajeme vyrovnaný zápas. Obě družstva bojují o každý míč, bohužel koncovku vyhrává H. Králové. Druhý set je naprosto stejná bitva a pereme se o každý míč. Naše dívky hrají parádní volejbal, což je radost takovýto volejbal sledovat. Bohužel opět prohráváme koncovku druhého setu 24:26. Po takové bitvě takováto porážka nevadí, „protože prohráváme, ale se zvednutou hlavou“.

TJ Sokol Česká Třebová – VK České Budějovice B,  extraliga KKY        1 : 2    25:22, 18:25, 10:15

Další extraligový soupeř. První set makáme, soupeř nás jednoznačně podcenil a  koncovku setu není schopen dohrát. Ve druhém setu se obě družstva střídají ve vedení, ale soupeř je v koncovce jistější. Stav 1:1, takže začínáme od začátku. Bohužel družstvo soupeře je na tom o trochu herně lépe a vyhrává rozhodující set  10:15.

Skupina semifinále II „D“ o 13. - 24. místo

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Volejbal Přerov  C                        2 : 0   25: 15, 25:18

Čekáme, překvapí-li nás domácí družstvo Přerova  svoji hrou, ale nic se nekonalo. Celkem snadno vyhráváme, na hřiště a pouštíme lavičku, vyhráváme 2:0.

TJ Sokol Česká Třebová – SK Kojetín                                     2 : 0  25:18, 25:20

Družstvo Kojetína hraje ligu, takže čekáme určité zlepšení od předchozího družstva z Přerova. No, soupeř je jednoznačně lepší, ale českotřebovské dívky hrají velice dobře a soupeře s přehledem jednoznačně přehrávají.  Opět pouštíme na hřiště lavičku. Vyhráváme 2:0

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Sokol  Havlíčkův Brod                    2 : 0  25:17, 25:19

Družstvo  Havl. Brodu je horší Kojetína. Opět docela s přehledem vyhráváme 2:0. Opět pouštíme na hřiště lavičku.

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Sdokol Frýdek Místek  extraliga KKY    0 : 2  24:26, 23:26

Je to náš poslední sobotní zápas. Bohužel máme Frýdek Místek, který nás v prvním kole loňské extraligy kadetek jednoznačně „přejel“, což na poslední večerní zápas našich dívek nebude asi správný soupeř. Mýlil jsem se, omlouvám se dívky. Opět překrásný výkon našich dívek. Dle výsledků jednotlivých setů, vidíte jak  bojovný to byl zápas. Pereme se o každý míč a nic nedostane soupeř zadarmo. Soupeř je vyzrálejší                a absolvoval již několik desítek takových to těžkých zápasů, takže se nebojí „v koncovce míče solit“, což  u našich dívek, je jistější uhrát míč. „Bohužel, po takovéto akci, to máme okamžitě na palici“.  Tak příště.

Neděle ráno, hrajeme o 17 až 18. místo

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Ostrava  extraliga KKY                    0 : 2  18:25, 20:25

Hrajeme o 19 až 20. místo

TJ Sokol Česká Třebová – ŠSK Bílovec                                     1 : 2  19:25, 25:22, 11:156

KONČÍME NA 20 MÍSTĚ, ALE HRA DÍVEK NEBYLA VŮBEC ŠPATNÁ, COŽ JE PRO NÁS DŮLEŽITĚJŠÍ NEŽ LI UMÍSTĚNÍ..