26.-27. 10. 2019 VOLEJBAL KADETEK, KVALIFIKACE ČP ČR V H. KRÁLOVÉ.

Dne 26. - 27. října 2019 absolvují českotřebovské kadetky kvalifikaci do Českého Poháru juniorek a kadetek. Kvalifikačního turnaje v Hradci Králové se účastnilo 27 družstev, dalších 7 družstev hrálo kvalifikaci v Táboru. Celková účast byla 34 družstev z celé republiky. Bohužel turnaje českého poháru jsou společné pro juniorky a kadetky, tedy pro ročníky 1. 1. 2000    a mladší. Naše kadetky jsou ročníky 2004 a 2005, tedy od juniorek je dělí až 5 let a to je obrovský výkonnostní rozdíl.

Základní skupina F.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Junior Brno                 2 : 0  25:17, 25:9

Na rozcvičení slušný soupeř, který sestoupil z ligy. Střídáme všechny hráčky zúčastněné na této kvalifikaci. Vyhráváme 2:0 bez nějakých problémů.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – VSK Spartak Děčín          0 : 2  24:26, 20:25

Zápas začínáme velice dobře a držíme dvoubodový náskok až do stavu 24:22. Českotřebovským dívkám stačí uhrát dva míče. Bohužel kazíme servis, nezvedneme servis soupeře, nepřehrajeme přes síť míč. Vlastní chyby nám prohrávají vyhraný set. Od začátku druhého setu vedou dívky z Děčína.  První zbytečně prohraný set, zanechal na českotřebovských dívkách psychické následky. Již to není tak živé, jako předchozí set. Prohráváme v koncovce 20:25,   celý zápas 0:2.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – SK Meteor  Praha               2 : 0  25:17, 25:15

Hrajeme dobře, soupeř nedostává šanci vyhrát. Opět střídáme lavičku. Základ, Dušková, Vernerová, Hyláková, Kaplanová, Horáková, Jebousková. Hráčku Káju Kolářovou, dávám na Libero, kde by se měla naučit obranné postavení v poli a přihrávku. Druhá hráčka je Martina Klementová, která střídá smečařky.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – Volejbal Přerov Extraliga KKY    0 : 2  20:25, 19:25

Od začátku zápasu se českotřebovské dívky snaží a chtějí dokázat, že ač jsou mladé, již také něco umí. Extraligové družstvo Přerova, kde mezi kadetkami mají dvě extraligové juniorky, jsou herně jednoznačně lepší, ale českotřebovské dívky bojují o každý míč, až teprve v koncovce setu, přetahují přerovské dívky, vítězství na svoji stranu. Druhý set je naprosto stejný, českotřebovské dívky opět bojují. Bohužel, rozhoduje koncovka setu, kde jsou hráčky z Přerova zkušenější a jistější. Ale co předvedly naše dívky, bylo velice slušné. Prohráváme po boji 0:2. Odjíždíme domů přespat.

Je neděle, čekají nás 2 zápasy.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – VKCTM Vysočina Extraliga JKY  0 : 2  20:25, 18:25

Je to první ranní zápas, a ač se dívky snaží, dnes to není ono. Opět starší zkušenější soupeřky jsou jistější v poli, na úderu i bloku. Nedělají tolik chyb jako českotřebovské dívky. Prohráváme 0:2.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Spartak Polička                     0 : 2  24:26, 10:25

Začínáme dobře, opět vedeme v průběhu setu, ale za stavu 24:20 , začínají dívky vyrábět chyby. Nejsou schopné složit jediný míč, na co sáhnou, vyhodí do autu. Prohrávají další vyhraný první set, již druhého zápasu. Prohráváme zaslouženě 0:2.

Jelikož nejsou celkové výsledky kvalifikace, víme, že postupujeme do třetí osmičky Českého Poháru, což bude pro naše dívky přínosné. Budeme li se výkonnostně zlepšovat, můžeme postoupit do druhé osmičky, což by bylo skvělé.

Nějaké postřehy z kvalifikace ČP,

Věkem starší dívky, byly ty „rozdílové hráčky“, které svým výkonem rozhodovaly zápasy

Na výkonnostně slušný výkon, musíte mít výkonnostně slušnou lavičku

Osmička                                                                       3. Osmička

1 Šternberk                                                                    1 Polička

2 Přerov                                                                         2 Č. Třebová

3 Střešovice                                                                   3 Jihlava

4 Orion "A"                                                                    4 Orion "B"

5 Hradec Králové "A"                                                   5 Svitavy

6 Děčín                                                                           6 D.Újezd

7 Kralupy                                                                       7 Turnov

8 Žatec                                                                           8 Slavia Praha

2.  Osmička                                                                    4. Osmička

1 Hradec Králové B                                                     1 Ústí nad Labem

2 K.Vary                                                                        2 Třebechovice

3 Lanškroun                                                                 3 Liberec

4 Vysočina                                                                   4 Uničov

5 Nymburk                                                                   5 Č. Budějovice

6 Réma Rychnov                                                         6 Nový Bor

7 Benešov                                                                    7 Meteor Praha

8 Mělník                                                                       8 Tábor

Náhradník, Junior Brno, Český Krumlov.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala: Dušková Adéla, Vernerová Kristýna, Kaplanová Anička, Hyláková Nikola, Horáková Sára, Jebousková Pavlína, Kolářová Karolína, Klementová  Martina,.

Zapsal: Rostislav Hanzelka