8. 2. 2020 VOLEJBAL KADETKY A, 1. LIGA, ZLÍN.

Je sobota 8. 2. 2020, 11, 00 hod, hrajeme 1. kolo nástavby, nebo baráže 1. ligy kadetek. První tři družstva 1. ligy kadetek se spojily do skupin I. (A+B), II. (C+D) a III. (EF) naše skupina, v které budeme hrát s družstvy Frýdku Místku, Zlína a Nového Jičína. Zápasy ze základní skupiny C, by se měli započítávat. Vítězná dvě družstva z každé skupiny by měli hrát baráž o extraligu. Hostíme druhé družstvo moravské skupiny „F“, VSC Zlín.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – VSC Zlín         3 : 2                            25 : 23, 23 : 25, 25 : 18, 22:25, 15:10     zápas trval 118 minut.

Již první zápas byl velkou fyzickou záležitostí obou družstev. Dle výsledků jednotlivých setů, je vidět jejich vyrovnanost. Obě družstva dělají velké množství vlastních chyb, které potom musí zvýšeným úsilím a soustředěním napravovat. Dívky nevydrží v soustředění dlouho, proto dochází k vítězství v jednom setu, a k prohře ve druhém setu. To se bohužel opakuje v dalším průběhu zápasu. Pátý rozhodující set vyhráváme celkem s přehledem 15:10.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – VSC Zlín         3 : 2                            25 : 6, 23 : 25, 25 : 17, 17:25, 15:10     zápas trval 95 minut

Nástup do druhého zápasu máme skvělý, první set vyhráváme 25:6. Nyní si myslím, že druhý zápas bude snadný a vyhrajeme 3:0, ale bohužel.  Vyhrát set 25:6, většinou nastolí dívkám myšlenku, že to bude dále snadné a dívky omezí soustředění a úsilí, což se také, stalo. Druhý set prohráváme 23:25. Třetí set chtějí českotřebovačky vyhrát a vyhrávají 25:17. Čtvrtý set chtějí vyhrát více dívky ze Zlína, což se jim daří a 17:25 vyhrávají. V rozhodujícím pátém setu prohráváme 1:5, což je důsledek prohry čtvrtého setu.  Daří se bodově dotahovat a dokonce za stavu 8:7 otáčíme stranu. Přidáváme body 9:7, 10:8, 12:9, 13:10 a vyhráváme 15:10, celkově 3:2.

Pod vedením R. Hanzelky hrála a střídala, Adéla Dušková, Lucie Neumannová, Nikola Hyláková, Kristýna Vernerová, Jebousková Pavlína, Karolína Kolářová, dále Eliška Ropková a Adéla Janecká z Dolního Újezdu.