2. – 4. 10. 2020, VOLEJBAL EXTRALIGA KADETEK OSTRAVA.

Dne  2. - 4. řijna 2020 pořádal volejbalový oddíl TJ  Ostrava  mistrovský extraligový volejbalový turnaj  kadetek.  Turnaje se účastnilo 5 družstev, VK Slavia H. Králové,  TJ Ostrava,  Sokol Frýdek Místek,  Sokol Šternberk a družstvo TJ Sokol Česká Třebová, které bylo nalosováno do této extraligové skupiny. Tento systém soutěže  je nový a zkouší se...

TJ Ostrava  – TJ Sokol Česká Třebová                                  3 : 0           25:10, 25:18, 25:13

První zápas turnaje hrajeme v pátek 2.10.2020 od 18 hodin v hale na Gajdošově ulici, řečené Jízdárně. Bohužel je zde docela tma, takže špatné osvětlení v této staré dřevěné hale. S extraligovým družstvem  Ostravy jsme se nikdy nesetkali a již při rozcvičování vidíme výkonnostní rozdíl mezi oběma družstvy. Všechna zúčastněná družstva jsou v centru tréninkové mládeže, takže jednoznačně herně zdatnější a vyhranější našich dívek. Také mají natrénováno nejméně jednou tolik, než li naše dívky.  Na hřišti je kapitánka a nahrávačka L. Neumannová,   blokařka č. I. S. Horáková, blokařka č. II. A. Kaplanová, smečařka č. I. P, Jebousková , smečařka č. II. N. Hyláková a nová hráčka na postu diagonální hráčky V. Macháčková ze Žamberka.  Od začátku prvního setu, taháme za kratší konec lana. Zkoušíme střídat, ale chytla se pouze Valterová Klára na postu diagonální hráčky. Ve druhém setu hrajeme se soupeřem 17: 20, ale naše chyby nám nedovolují přidat další body. Nástup do třetího setu je lepší, průběh setu, 5:6, 6:10, 8:12, 12:18, zde nám soupeř po chybách na servisu, přihrávce servisu           a chybného útoku bodově utekl a s přehledem dohrál třetí set.

TJ Sokol Česká Třebová  –  TJ  Sokol Šternberk                     0 : 3        15:25, 14:25, 13:25

V sobotu nám je prvním soupeřem družstvo Šternberka, ale hráčky jsou z Olomouce, kde i trénují. No co dodat? Průběh zápasu stejný včerejšího. Soupeř jednoznačně herně, technicky, somatotypem, nad našimi dívkami. Do třetího setu pouštím celou lavičku „mladých pušek“, tedy mladých dívek. Nebylo to špatné, uhrály 13 bodů.

TJ Sokol Česká Třebová  –  TJ  Slavia H. Králové                  0 : 3        18:25, 10:25, 22:25

V tomto utkání si myslíme, že by mohly naše dívky soupeře z H K potrápit. Od začátku zápasu do poloviny zápasu, byla hra docela vyrovnaná, 11:13, 13:17. Nyní děláme chyby na přijmu servisu, který má podávající hráčka skvělý a pomalu herně odcházíme. Třetí set je opět od začátku vyrovnaný, průběh 6:7, 9:11, 12:15, 16:19, 19:21. bohužel přichází koncovka třetího setu, kterou po našich chybách prohráváme. Bohudík pomalu se začíná náš herní výkon zvedat, takže se na předvedenou hru v nějaké části setu dívat. Prohráváme  0:3.

TJ Sokol Frýdek Místek  – TJ Sokol Česká Třebová               3 : 0           25:4, 25:7, 25:23

Na začátek tohoto zápasu  jsme se dohodli, že postavíme do prvního setu opět partu mladých dívek, aby si zahrály. Bohužel se nedaří. Ten předchozí set v minulém zápasu byl lepší, v tomto setu uhrály pouze 4 body. Dívky musí pochopit, že pokud se budou chovat takto, tedy „strachem se bát sáhnout na míč“, nikdy se nezlepší. Musí obavy pokazit míč v útoku, na přihrávce, servisu, či bloku, „hodit za hlavu“           a neřešit to. Pokazí míč, musí okamžitě odvážně do dalšího. Jiné řešení není.  Do druhého setu nastupuje základ, ale v podstatě hraje stejně. Třetí set je od začátku vyrovnaný, 4:4, 8:8, 11:12, 14:16, 20:20, 22:23. Bohužel stejné problémy jako v předchozím zápasu s dohráním koncovky setu, po vlastních chybách prohráváme koncovku třetího setu.

Za vedení trenérů Rostislava Hanzelky a Jana Valtra hrála a střídala:

Neumannová Lucie, Horáková Sára, Jebousková Pavlína, Kaplanová Anna, Hyláková Nikola, Beranová Adéla, Pataki Tereza, Valterová Klára, Štanglerová Martina a na hostování Macháčková Viktorie.

V neděli 11.10.2020 v 10 hod, nás čeká v tělocvičně Habrmanova zápas KP Č. Třebová - Chvaletice

Zapsal: Rostislav Hanzelka