23. – 24. 11. 2019 VOLEJBAL KADETEK, ČESKÝ POHÁR V PRAZE.

Dne 23. - 24. listopadu 2019 absolvovalo českotřebovské družstvo kadetek 1. kolo Českého Poháru juniorek a kadetek, pořádaného oddílem Orion Praha. Družstvo hrálo třetí osmičku, a cílem bylo se zde udržet. Výkonnost družstev třetí osmičky, je naprosto stejná a zde právě rozhoduje zkušenost starších hráček, protože hrají spolu ročníky 1. 1. 2000 a mladší. Naše kadetky jsou ročníky 2004 a 2005, tedy od juniorek je dělí 4,- 5 let a to je obrovský výkonnostní rozdíl.

Základní skupina C.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – VK Svitavy                         0 : 2  19:25, 20:25

Odjíždíme ráno v 6,05 hod z České Třebové a na místě v tělocvičně ZŠ Profesora Švejcara, jsme byly v 8, 30 hod a v 9 hod. se začínalo hrát. Takže první zápas po předcházející cestě, některé i po večerních tanečních, nebyl zrovna pěkný. Družstvo Svitav zde má starší hráčky, které našim mladým dívkám nedávají šanci. Prohráváme 0:2.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Slavia Praha                 2 : 1  17:25, 25:18, 25:9

Druhý zápas začínáme opět špatně. Dívky nejsou schopné se rozehrát a kupí obrovské množstvím chyb. Druhý set je již lepší, českotřebovské dívky začínají zpřesňovat hru, bojovat o míče a výsledek se dostavuje. Vyhráváme 2 : 1.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Orion Praha „B“            2 : 0  25:14, 25:22

Asi nejslabší soupeř. Hrajeme dobře, soupeř nedostává šanci vyhrát. Nějak se snažím v každém zápasu                 i následujících, zapojit do hry sedmou hráčku. Takže na nahrávce se střídají A. Dušková a L. Neumannová.  A Dušková pomáhá i na smeči a nakonec turnaje ještě hraje libero. Vyhráváme 2:0.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Spartak Polička              0 : 2  23:25, 18:25

Od začátku zápasu to je obrovská bitva o každý míč. Českotřebovské dívky snaží a chtějí dokázat, že na Poličku mají. Bohužel, bychom potřebovali pro chyby vystřídat, ale nejde to, nemáme za koho. Prohráváme pokaženým servisem a přihrávkou, ale byla to bitva. Zde je vidět zkušenost starších dívek, které neudělají tolik chyb, které musíme napravit bojovností. Druhý set je do polovičky vyrovnaný, ale dále již má soupeř navrch. Prohráváme 0:2 ale po dobrém výkonu.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – ZŠ Demlova  Jihlava              0 : 2  20:25, 18:20

Jihlava je asi nejlepší družstvo třetí osmičky, což dokazují již při rozcvičení. Takže nás čeká další bitva. Českotřebovské dívky od začátku bojují o každý míč, zvedají i nemožné míče. Stav je stále vyrovnaný, a soupeř si neví s českotřebovskými děvčaty rady. Druhý set byl obdobou prvního, ale pouze do stavu 12:14, potom začal soupeř nabývat převahu. Prohráváme 0:2, po opět výborném výkonu. Dívky to nevědí, ale po zápasu, jsem se přezouval a přišla parta rodičů dívek z Jihlavy a „strašně chválili naše dívky, jak krásně hrály“.

Neděle 24. 11. 2019

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Turnov                                          2 : 0  25:22, 25:11

Rozhodující zápas o udržení českotřebovských dívek v třetí osmičce. Máme 5 bodů, Turnov 3 a Slavia také 5. Orionka nemá žádný bod. Takže vyhrajeme li, máme 8 bodů a již nemůžeme sestoupit. Začínáme dobře, hrajeme soustředěně a vytvoříme si dosti velký bodový náskok. Bohužel, za stavu 22, začínáme dělat chyby a nejsme schopné zvednout servis soupeře. Po velké bodové sérii soupeře se daří zvednout míč a bodovat. Vyhráváme první set 25:22. Nástup do druhého setu máme výborný a soupeř to vzdává. Vyhráváme zaslouženě 2:0.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Sokol Dolní Újezd            1 : 2  25:19, 23:25, 14:16

Již je vše rozhodnuto, takže v klidu chceme odehrát poslední zápas. ALE, dívky chtějí porazit D. Újezd. První set hrajeme dobře a vyhráváme 25:19. Ve druhém setu hrajeme dobře, v koncovce máme několika bodový náskok, ALE nedáme servis, nezvedneme příjem a z toho pramení další chyby. Prohráváme vyhraný druhý set 23:25. Rozhodující 3 set je opět bitva o každý míč, zvedáme „nemožné“, ale několik zbytečných chyb nás poráží. Prohráváme 14:16 a celý zápas 1:2, ale opět po velké bitvě.