2. 11. 2019 VOLEJBAL, KADETKY „B“ DOMA S LITOMYŠLÍ.

O dušičkové sobotě 2.11. čekalo naše kadetky ČT B další kolo KP Pardubického kraje, kdy jsme po delší době hráli doma proti týmu VK Litomyšl. Tento dvojzápas se hrál v tělocvičně VDA u Billy, čekali jsme příjemnou atmosféru s podporou rodičů. Rodiče přišli, ale soupeř dorazil s podporou fan klubu o síle dvou pochodových bubnů, takže atmosféra v této malé tělocvičně se změnila v neutuchající kravál, poněkud komplikující jakékoli naše snahy o fandění, koučování, nebo komunikaci na hřišti.

V prvním zápase jsme po prohraném prvním setu značně promíchali sestavu i postavení na hřišti a až nečekaně hladce jsme ovládli druhý set. Princip "vítězná sestava se nemění" však nezafungoval a v dalších setech nás soupeřky opět přehrály. Výsledek 1:3.

Do druhého zápasu jsme nastupovali s chutí porážku holkám z Litomyšle oplatit. Hrály se vyrovnané sety, nejzdařilejší byl pro nás set třetí, kdy to vypadalo, že můžeme vývoj zápasu otočit, ale v koncovce jsme prohráli set i celý zápas s výsledkem 0:3.

Silné a zároveň slabé stránky - podání, když se nám dařilo, stahovali jsme a získávali převahu, ale pokud se nám nevedlo, ztráceli jsme těžce vydřené body ze hry. Nepřesné přihrávky nám komplikovaly náhru a tudíž i finální zakončení. Při vbíhané náhře málo využíváme výhodu tří útočících hráček na síti, potřebujeme zpestřit hru ve variantách útoku a naučit se překvapit soupeřky nečekanou rychlou akcí. Díky holkám za jejich výkony a máme dál na čem pracovat.

Hrály: Terka Nováková (kapitánka), Anička Klimešová, Terka Dubská, Natálie Řeháhová, Kristýna Hrdličková, Marťa Štanglerová, Denisa Růžičková, Nikola Plocová a Šárka Zahrádková.