21. 9. 2019 VOLEJBAL KADETEK, 1. LIGA, BOSKOVICE-Č. TŘEBOVÁ.

Dne 21. 9. 2019 začal nový ročník soutěží sezóny 2019/20. Nově sestavené českotřebovské družstvo kadetek, bude hrát 1. ligu kadetek a mělo by absolvovat i Český pohár. Důvodem absolvování           Č. poháru je doplnit počet ročně odehraných zápasů, který by měl dosahovat přes 80 zápasů. V 1. lize kadetek dívky odehrají v základní části soutěže 20 zápasů. V nástavbě, tedy baráži o postup či sestup dalších 12 zápasů, to je celkem 32 zápasů v soutěži 1. ligy kadetek. V celostátní soutěži Č. poháru odehrají dívky 35 zápasů, to je celkem 67 zápasů. Nějaké přípravné turnaje cca 20 zápasů, tj. celkem 87 zápasů.

Družstvo kadetek 2019/20: Kapitánka nahrávačka Adéla Dušková, druhá nahrávačka Lucie Neumannová, blokařka - smečařka Nikola Hyláková, smečařka Kristýna Vernerová, smečařka               –  blokařka Pavlína Jebousková, smečařka – diagonální hráčka Anna Kaplanová, blokařka Sára Horáková, smečařka Martina Klementová, smečařka Karolína Kolářová, dále zde máme na hostování smečařku Elišku Ropkovou a smečařku Adélu Janeckou z Dolního Újezdu.

TJ MINERVA BOSKOVICE -  TJ SOKOL GEODÉZIE ČESKÁ TŘEBOVÁ     0 : 3    7:25, 23:25, 12:22

V sobotu 21. 9. 2019 odjíždíme ranním vlakem k prvnímu soupeři 1. ligy kadetek a to do Svitávky, kde má domovskou základnu Minerva Boskovice. Družstvo soupeře neznáme, nikdy jsme se nepotkali, takže nevíme, co nás čeká.                                                                                                        Na servisu začíná Adéla Dušková a odchází za stavu 9:1. Soupeř je na tom technicky hůře našich dívek, ale mají zde dvě dívky, které trénují v VK KP Brno, jsou vysoké a  umí zaútočit. Dokud je tlačíme dobrým útokem, nebo servisem do chyb, nejsou nebezpečné a bodujeme. První set jednoznačný pro českotřebovská děvčata. Bohužel, jasná převaha našich dívek v prvním setu, dostává dívky od začátku druhého setu k laxnímu přístupu, kdy si myslí, že se soupeř porazí sám. Jelikož jsem střídal základ a nechci hráčky, které přišly na hřiště střídat zpět, nechávám je nějak se srovnat s touto skutečností. Vyhráváme v koncovce 25:23 druhý set. Třetí set je opět zcela v naši režii. V průběhu celého zápasu se snažím vystřídat všechny hráčky. Vyhráváme za 67 min. 3:0.

TJ MINERVA BOSKOVICE -  TJ SOKOL GEODÉZIE ČESKÁ TŘEBOVÁ     0 : 3    13:25, 14:25, 13:22

Druhý zápas začínáme hrát ve 12 hod. Průběh druhého zápasu je snadnější prvního. Soupeř poznal, že na českotřebovské dívky, budou-li hrát zodpovědně, nemá. Průběžně střídáme všechny hráčky. Jelikož máme pouze dvě blokařky, zkoušíme na bloku Annu Kaplanovou. Pod vedením R. Hanzelky hrála a střídala, Adéla Dušková, Lucie Neumannová, Nikola Hyláková, Kristýna Vernerová, Anna Kaplanová, Sára Horáková, Martina Klementová, Karolína Kolářová, dále zde máme na hostování Elišku Ropkovou a Adélu Janeckou z Dolního Újezdu.

Zapsal, Hanzelka Rostislav

Kadeti a kadetky