5.-7. 9. 2014 KADETKY PŘEROV M.TURNAJ

Volejbalový oddíl TJ Sokol Geodézie Česká Třebová se účastnil,

24. ročníku mezinárodního turnaje,  „Velká cena Přerova juniorek“.

Dne 5. - 7. září 2014 pořádal volejbalový oddíl VK Přerov,  Mezinárodní turnaj „Velká cena Přerova juniorek.                                                                                                                                Turnaje  se účastnilo 32 družstev : VK Slavia VŠ Plzeň „A“, VK Slavia VŠ Plzeň „B“, VK Nové Mesto nad Váhom, VK Iskra Hnúšťa, TJ Sokol Šternberk, VK Prostějov „A“, VK Prostějov „B“, SVM Senica, TJ Slavia Uherské Hradiště, VK ZK IMA Bratislava, TJ Ostrava „A“, TJ Svitavy, TJ Sokol Geodézie Česká Třebová, VSC Zlín, Tatran Střešovice, ŠŠK OA Považská Bystrica, TJ Junior Brno, TJ Ostrava „B“, ŠŠK Bilíkova Bratislava, TJ Nový Jičín, VK KP Brno „A“, VK KP Brno „B“, TJ Slavia Hradec Králové, VK České Budějovice, TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou, PVK Olymp Praha „A“, PVK Olymp Praha „B“, AC Uniza Žilina, TJ Sokol Žižkov, VK Bratislava, PVK Přerov „A“, PVK Přerov „B“.                                                                                                                                                Systém turnaje: -  osm čtyřčlenných základních skupin systémem každý s každým

-    čtyři čtvrtfinálové skupiny po osmi účastnících systémem každý s každým se zápočtem vzájemného utkání postupujících družstev ze skupin.

-    osm semifinálových a finálových skupin po čtyřech účastnících systémem play off o celkové pořadí.

Každé družstvo odehraje v turnaji 11 utkání.  Startovalyhráčky narozené 1.7.1995 a mladší,tedy pro naše starší žákyně, až o pět let starší hráčky soupeřů. Důvodem naši účasti je odehrát těžké zápasy, kde se naučíme nebát se těžkých soupeřů a hlavně zjistit, že se dá s nimi i důstojně hrát.

Základní skupina C. pátek 5.9.2014

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – VŠ Plzeň (extraliga JKY)  0 : 2  8:21, 6:21

Turnaj  začínáme  s nervozitou, jsme plné očekávání, co toto špičkové  extraligové  družstvo juniorek,  „na nás vybalí“. Jasně,  není co řešit !!!  Navíc,  pro naše dívky hrající krajský přebor žákyň,  to bylo první setkání s extraligovým  družstvem juniorek.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – ŠŠK Bilíkova Bratislava        0 : 2  5:21, 7:21

Špičkové Slovenské družstvo juniorek hrající nejvyšší soutěž.  Naprosto stejná situace. Další velice cenná zkušenost, jak se dá hrát volejbal.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – Přerov KKY (extraliga KKY)  0 : 2  16:21, 20:21

Důležité tohoto zápasu bylo, že extraligové družstvo Přerova známe z předchozího hraní soutěží Olomouckého kraje, proto se nebojíme a hrajeme docela vyrovnanou partii. Ve druhém setu je stav 20 : 20 bohužel,  kazíme servis a soupeř vyhrává druhý set 20:21 (hrálo se do 21 bodů, bez rozdílu dvou bodů).  Hodnotím zápas jako výborný.

Semifinále C    Sobota 6.9.2014                                                                                                           TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – VSC Zlín (Liga JKY)             0 : 2  13:21, 18:21

Zápas nezačínáme dobře, vypadá, že ještě spíme.  První set,  proti juniorkám  Zlína zahraný špatně, bez zájmu a úsilí. Druhý set již lepší, od začátku setu vedeme. V koncovce setu vedeme 19:16, ale nejsme schopné set vítězně dohrát. V koncovkách vyrovnaných setů, je znát zkušenost starších dívek. S hrou ve  druhém  setu,  jsem spokojen.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Nový Jičín (Liga JKY)       1 : 2  21:16, 19:21, 8:15

Začínáme skvěle, dívky jsou soustředěné a připravené hrát. První set vyhráváme po výborném výkonu. Do druhého setu střídám, což bych v mistrovském zápase neudělal, ale jsme na turnaji. Prohráváme opět v koncovce setu a svojí chybou. Třetí, rozhodující  set, již nezvládáme. S výkonem dívek jsem spokojen. K vítězství chyběl opět pověstný kousek.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – VK Nové Mesto nad Váhom      0 : 2  19:21, 19:21

Co dodat? Výsledek 19:21 a 19:21 vypovídá vše.  Hrajeme výborně, ale opět chybí více štěstí v koncovkách setů.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – AC Uniza Žilina                 0 : 2  18:21, 17:21

Trápí nás stále stejný problém a to jsou koncovky setů.  Hodnotím  jako dobrý zápas.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – VŠ Plzeň (extraliga KKY)      0 : 2  9:21, 18:21

Další těžký soupeř.  První set byl z naší strany zahrán bez nasazení.  Důvodem bylo, že dívky hrály zápasy s Plzní a Žilinou   10 min. po sobě. Druhý set byl z naši strany již lepší a soupeř se „sakra musel “ obávat o výsledek. Ale opět chyba v koncovce. Druhý set hodnotím, jako kvalitní volejbal.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – Sokol Šternberk (extraliga KKY) 0 : 2  16:21, 15:21

Opět soupeř hrající extraligu.  Začínáme výborně, ale za stavu  16:16,  se dívky bodově zasekly ve špatném postavení. Dnes hrajeme již šestý zápas, což je na toto mladé družstvo velice náročné. Druhý set již špatný, není vůle.

Hrajeme o 29. až 32. místo    Neděle 7.9.2014                                                                                                           TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Svitavy (Liga kKY)            1 : 2  21:20, 14:21, 5:15

Začínáme dobře a po  obrovské  bitvě  v koncovce setu, vyhráváme první set. Začátek druhého setu po euforii  vítězného  prvního setu  nezvládáme  a soustředěný soupeř nás  jednoznačně přehrává. Jestli budeme zadarmo vracet míče soupeři, jako v tomto setu, nemůžeme nic vyhrát. Třetí set je opět špatně zahraný.  Prohráváme 1:2.

Hrajeme o 31.- 32. místo                                                                  TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – IMA Bratislava            2 : 0  25:24, 25:14

Od začátku prvního  setu  pouštíme na hřiště lavičku. Za vyrovnaného stavu 16:16 jdou na hřiště dívky ze základu, protože nechceme zápas dále prodlužovat. Chvíli dívkám trvá, nežli se chytí, ale se štěstím dohráváme koncovku 25:24. Druhý set necháváme základ a vítězíme 25:14.