24. 1. 2016 KTI Č.TŘEBOVÁ KP JHM KRAJE

24. 1. 2016 volejbalový turnaj kadetů-přebor JHM kraje.

Dne 24. 1. 2016 jsme doma v České Třebové uspořádali 3. kolo přeboru Jihomoravského kraje. Soupeři nám bylo družstvo Brna, Šlapanic a Vyškova. Dnešního turnaje se účastnili : Kadlec, Hubáček, Skřivánek, Pejchal, Šplíchal, Lukáš, Renčín, Kohoutek a Koudelný.

V prvním zápase jsme narazili na družstvo Brna. Družstvo tvoří věkově starší žáci, ale kluci prošli výběrem a trénují až 9 týdně, což bylo na hřišti vidět. V druhém setu hosté vystřídali nahrávače a průběh setu byl hodně vyrovnaný, i přesto, že jsme tako točili se sestavou a dostali prostor na hřišti i hráči z lavičky.

V druhém zápase jsme se utkali s družstvem Šlapanic a do hry zasáhli opět všichni hráči a přesto to stačilo na naše vítězství 2:0.

Do třetího zápasu proti Vyškovu   nastoupila základní sestava a soupeře lehce přehrála. Do druhého setu jsme sestavu opět prostřídali, takže Kadlec a Skřívanek zůstali mimo hru. Kluci z lavičky předvedli výborný výkon s velkou dávkou bojovnosti a jen díky smůle a dvou zbytečným chybám v koncovce prohráli set 26:28. Do rozhodujícího setu nastoupila opět základní sestava. Bohužel nedokázala rozjetého soupeře zastavit. Prohra výsledkově mrzí, ale z pohledu vývoje a vyzrávaní družstva, turnaj splnil to co jsme od něj očekávali.

Kluky za dnešní výkon musím pochválit. Kvalita hry jde nahoru, všichni předvedli bojovný a kvalitní výkon. Dařila se nám hra středem sítě, útok z kůlu u obrana v poli. Na čem musíme zapracovat je mezihra, která není ještě ideální.