23. 9. 2018 KTI BRNO KP JHM

23. 9. 2018 VOLEJBALOVÝ PŘEBOR KADETŮ JHM KRAJE.

V neděli  23.9.2018 proběhla kvalifikace kadetských a juniorských družstev v Jihomoravském kraji do krajského přeboru. Náš oddíl se přihlásil do této soutěže s vědomím, že není možné nikam postoupit, ale možnost zahrát si velké množství zápasů v sezóně 2018/2019. Byli jsme nalosováni do skupiny A, kde nás čekali soupeři Sokol Šlapanice B, Tesla Brno a pořadatel Volejbal Brno A což jsou studenti sportovního gymnázia. Skupiny byly celkem tři pro 13 družstev.

První zápas s družstvem Sokol Šlapanice B byl zpočátku seznamovací, jelikož kluci v této sestavě ještě nikdy nehráli. Objevila se řada chyb na podání jak z naší strany, tak i na straně soupeře. Kluci se sehrávali a hra se míč od míče zlepšovala. Výhra 2:0. Následovala pauza jednoho zápasu.

Druhý zápas s Teslou Brno byl plný krásných výměn s dobrým pohybem v poli a velkou bojovností ze strany našich kluků. Opět Výhra 2:0.

Třetí zápas s Brnem byl opakem druhého zápasu. Prohra 0:2 byla odrazem chyb a strachu. Ve výsledku musím, ale kluky pochválit, umístili se ve skupině na 2. místě, a příště budou hrát již v druhé výkonnostní skupině o 4. - 6. místo.

Za družstvo hráli: Bělka, Červinka, Jireček, Koudelný, Lukáš, Pejchal  a Rezek

Markéta Bělková