20. – 21. 11. 2021, VOLEJBAL KADETKY A, ČP ČR LÍTEŇ.

První kolo soutěže Českého poháru kadetek ročníku 2021/22 se hrálo v městečku LITEŇ, které se nachází asi 10 km od Berouna. Této skupiny „B“, se účastnila družstva, pořadatel turnaje TJ ABC Braník Pha, Baník Rtyně v Podkrkonoší,  TJ Žďár nad Sázavou, SKŠ ZŠ Mikulova Praha A,  TJ Spartak Polička, TJ Sokol Havlíčkův Brod,  TJ Sokol Česká Třebová a ještě se mělo účastnit družstvo TJ Sokol Chlumec n/ Cidlinou, ale nedorazilo, takže její výsledky se kontumují.  Hraje se systém každý

s každým.

Naše družstvo absolvuje turnaj v 7 hráčkách, Lucie Neumannová, Anna Kaplanová, Pája Jebousková, Klára Valterová, Nikola Hyláková, Adéla Beranová a Viktorie Macháčková.

SOBOTA 20. 11. 2021

TJ Sokol Česká Třebová –  TJ Žďár nad Sázavou             0 : 2  22:25, 17:25

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Spartak Polička                     2 : 0  25:15, 25:20

Družstvu Poličky máme vracet porážku z 1. ligy KKY, takže se dívky hecují k zlepšení bojovnosti a výkonu. Bez nějakých problémů a po zlepšeném výkonu vyhráváme 2:0.

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Baník Rtyně                          1 : 2  11:25, 25:20, 12:15

TJ Sokol Česká Třebová – TJ ABC Branik Pha                               2 : 0     25:17, 25:20

Další zápas sobotní série zápasů, bohudík dnes poslední. Již od začátku zápasu jako by nastoupila jiná parta dívek na hřiště po předchozím zápasu se Rtyní. Dívky chtějí hrát a výrazně se změnila jejich hra k lepšímu.

Vyhráváme bez problémů 2:0.

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Sokol Chlumec nad Cidlinou      2 : x  kontumační výsledek

Pro neúčast ne turnaji družstva TJ Sokol Chlumec nad Cidlinou, byl výsledek kontumován 2:0 pro TJ Sokol Česká Třebová.

Je neděle 21. 11. 2021

Toto je ta doba, kdy žádný trenér neví, jak se dívky vyspí a jak budou ráno hrát. Takže většinou čekáme překvapení, pochopitelně raději dobré, než-li špatné, ale to jako trenéři málokdy ovlivníme.

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Sokol  Havlíčkův Brod                     2 : 0   25:14, 25:15

První nedělní byl pro nás trenéry obrovským překvapením. Jako by bylo na hřišti zcela jiné českotřebovské družstvo než-li v sobotu. Dívky makají a bojují o každý míč, takže to nasazení a  důraz se jim vyplácí i při útoku. Hrají výborně, dobře přihrávají, vybírají míče v poli, daří se i na bloku a hlavně skládají míče. Po zásluze vyhrávají  2:0.

TJ Sokol Česká Třebová – SKŠ ZŠ Mikulova Praha A (extr. KKY)  2 : 1  25:15, 18:25, 15:9

Poslední zápas 1. kola skupiny B  Českého poháru. Hrajeme o postup do skupiny A  tedy mezi nejlepších 8. družstev Českého poháru.  Jelikož nejsou zde nějaké tabulky s výsledky, nevíme kdo z nás dvou má šanci vyhrát postup, proto se musíme oba snažit vyhrát.

Družstvo Mikulovy působí velice sebevědomě a myslím si, že vůbec nepočítá, že by je českotřebovské dívky mohly připravit o postup.  „Přesvědčujeme dívky, že již o nic nejde, pouze si zahrát pro radost.

. Přiznám se, že  po prvních míčích „oba trenéři koukáme jako puci, co českotřebovské dívky na hřišti předvádějí“. Co předvádějí je neskutečné, jsou všude, zvedají každý míč, který úspěšně na síti skládají. Výborný servis jim pomáhá tlačit soupeře do chyb, přidává se i blok, na co sáhnou hrají s obrovskou radostí. Vyhráváme     1. set 25:15. Nástup do druhého setu máme horší, po vyhraném prvním setu dochází k uvolnění koncentrace a odpočinku. Prohráváme druhý set 18:25.  Při nástupu do třetího setu se dívkám snažíme vymazat druhý set z hlavy a začít hrát opět od začátku. Začátek rozhodujícího setu je vyrovnaný, nám se daří otočit stranu za stavu 8:7, jelikož víme, že tato strana vyhrává, věříme si a přidáváme další body. S obrovským přehledem vyhráváme rozhodující set 15:9, celkem 2:1.

Po nějakých 4 hodinách zjišťujeme, že již jsou výsledky kompletní a že českotřebovské dívky postupují mezi elitních osm družstev Českého poháru.

Výsledky 1. kola  Českého poháru skupina B.