11. 9. 2021 VOLEJBAL, KADETKY, TURNAJ STŘEŠOVICE.

Po dlouhé coronavirové době, začínají probíhat různé turnaje, minulý týden třídenní turnaj v Přerově, nyní do Prahy Střešovic. Turnaje se účastnilo 8 družstev, Tatran Střešovice, SAVO (Soukromý amaterský volejbalový oddíl). Kometa Pha, Ústí nad Labem, Mikulova Pha, Lvi Pha, Petřiny Pha  a TJ Sokol Česká Třebová.

Bohužel naše družstvo jede v 6 hráčkách, Lucie Neumannová, Anna Kaplanová, Nikola Hyláková,  Pája Jebousková, Natálie Řeháková a půjčená hráčka  A. Samková z D. Újezdu, protože jinak by dívky nemohly tento plánovaný turnaj absolvovat.

TJ Sokol Česká Třebová – Lvi Praha                       1 : 1  25:19, 19:25

První set hrají českotřebovačky skvěle. Lehce, bez nějakých problémů vyhrávají první set. Začátek druhého byl špatný, dívky si myslí, že průběh druhého setu bude stejný prvního, bohužel nebyl. Od začátku prohrávají a nejsou schopné snížit počet vlastních chyb, aby dotáhly body soupeře. Hrajeme 1 : 1.

TJ Sokol Česká Třebová – Mikulova Praha extr. KKY     1 : 1  25:16, 21:25

Středisko Mikulova Praha by mělo být nejlepší družstvo  této skupiny.  První set byl z naši strany opět skvělý, lehce a s přehledem  vyhráváme 25 :16. Ve druhém setu vedeme 13:6, ale série nepřihraných servisů a další chyby nám prohrávají druhý set. Bohužel dívky svěsí hlavu a přestávají bojovat, nebojují ani starší dívky, které mají táhnout družstvo. Hrajeme 1:1, což vypadalo na snadně vyhraný zápas , bohužel.

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Petřiny Praha               2 : 0  25:19, 26:24

Víme, že když vyhrajeme 2:0 budeme první, nebo druhé ve skupině o 1 - 2. místo. S touto informací nastupují dívky do druhého setu. První set celkem s přehledem vyhráváme  25:19. Ve druhém setu se obě družstva střídají ve vedení. Každé družstvo si udělá několikabodový náskok o který v následujících chvílích přijde.  V koncovce setu se přetahujeme o vítězství. Vyhráváme konečně i druhý set 26:24 a tím i celý zápas 2:0. Postupujeme do skupiny o 1.- 4. místo.

Skupina o 1. - 4. místo

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Ústí nad Labem             0 : 2  19:25, 14:25

V prvním setu se taháme se soupeřem o každý bod, bohužel nemůžeme vystřídat nemáme za koho. Soupeř hraje dobře, tvrdě útočí, v poli nenechá spadnout míč a nedává nic zadarmo, takže každý bod si musíme tvrdě vybojovat, což v koncovce setu již nezvládáme a prohráváme. Do druhého setu, již dívky nechtějí vydat tolik sil, protože vidí, že na ně v této sestavě nemají a následně je čeká boj o 3. - 4  místo, což chtějí vyhrát, protože je čeká již známá Mikulova Praha.  Prohráváme 0:2.

TJ Sokol Česká Třebová – Mikulova Praha  extr. KKY      2 : 0  25:18, 25:20

Na ten to zápas jdou děvčata řádně nabuzená.  Soupeř se snaží, ale českotřebovská děvčata  hrají perfektně. Omezí vlastní chyby a překvapivě tvrdě a úspěšně útočí. První set v pohodě vyhráváme 25:18.  Od začátku 2. setu vedeme o několik bodů, ale naše nesoustředěnost pomáhá soupeři stále náskok dotahovat. V koncovce setu se konečně soustředíme a úspěšnými útoky ukončujeme zápas.

Vyhráváme 2:0 a končíme na 3. místě v turnaji o pohár Tatranu Střešovice.

Z turnaje odjíždíme až v 19 hod a to máme štěstí, že jsme se na HL, nádraží dostali, protože před Spartou byla obrovská fronta (snad 10 – 12 ) tramvají, kterou blokovala rozbitá tramvaj. Nikdo nevěděl,  kdy se vadná tramvaj odstraní s nám zbývalo 20 min do odjezdu vlaku. Takže zpět na Hradčanskou a metrem na Hl, nádraží. Dobíháme na vlak v době pískání průvodčích k odjezdu rychlíku. Rychle naskakujeme do vlaku a v Libni jsme přebíhali       z vagónu do vagónu a hledali vagón, kde jsme měli objednané místenky.