14. - 15. 4. 2018 KTI H.KRÁLOVÉ ČP

14.-15.4. 2018 VOLEJBAL KADETŮ, FINÁLE ČESKÉHO POHÁRU ČR HRADEC KRÁLOVÉ.

O víkendu 14.-15.4.2018 pořádal volejbalový oddíl Hradec Králové, finále a útěchu pro všech 15 družstev, která hrála Český pohár kadetů . Naše družstvo obsadilo ve skupině 3. Místo což je deklasovalo do skupiny, která hrála o 7. – 15. místo.  Družstva, která hrála Útěchu, byla rozdělena do dvou skupin. Naše družstvo bylo ve skupině s družstvy Kladna, Bučovic a Českými Budějovicemi B  ( jinak řečeno Českým Krumlovem). Zápasy v základní skupině se měli odehrát v sobotu a zápasy o umístění v neděli.

Prvním soupeřem pro nás bylo družstvo Kladna, zápas měl začít v 10:00, bohužel soupeř se dostavil až v 10:10. Následovalo jejich rozcvičení a pak se již naši kluci postavili k boji na hřišti. V tomto zápase měl premiéru na postu libera Jakub Sýkora, který je našim hráčem 1. sezónu.  Občas vznikaly herní kolize, výsledkem však byla výhra 2:0 (15,16).

Druhý zápas, byl hrán se  soupeřem, se kterým jsme  se potkávali v základní skupině družstvem Bučovice.  Výsledkem byla opět výhra 2:0 (19,18).

Třetí zápas jsme hráli s Českým Krumlovem, 1. set  byl velmi jednoznačný, jedenáct bodů, které soupeř uhrál, byly ve většině případů našimi chybami, jak na podání či souhře družstva. Druhý  již byl zcela jiný, plný pěkných akci a vyrovnaného boje. Výsledek 2:0 (11,21).

Základní skupinu jsme vyhráli a v neděli nás čekal již boj o 7.-10. místo. První zápas nás čekal s družstvem Česká Lípa. První set byl opět lehce vyhrán, druhý set byl z naší strany pln chyb na podání a následně i nedorozumění s náhrou. Do 3. setu šli kluci s velkou bojovností a výhra byla naše. Výsledek 2:1 (14,-14,10).

Čekal nás zápas s Ústí nad Labem o 7. místo, bohužel nám odešlo vše, na čem jsme zakládali výhry v předešlých 4 zápasech. Kluci již nehráli tak koncentrovaně, již tam byl i nelad s nahrávačem či vzájemná souhra.

8. místo hodnotím jako SUPER zkušenost v celostátním turnaji. Pro kluky to bylo první nocování v rámci dvoudenního turnaje a turnaj si zpestřili i společnou návštěvou  multikina.

Za tým hráli: Kadlec, Šplíchal, Červinka, Koudelný, Lukáš, Jireček, Bělka, Sýkora, a Skřivánek.