09. 12. 2023 VOLEJBAL, MLADŠÍ ŽÁCI, PŘEBOR PCE, HK KRAJE A KRAJE VYSOČINA-HAVLÍČKŮV BROD.

V sobotu mladší žáci zajížděli do Havlíčkova Brodu k dalšímu kolu mezikrajského přeboru. Dnes kluci odehráli turnaj v sestavě O. Štancl, R. Široký, J. Kadlec, F. Limberský, N. Borek, J. Esser. Při posledním turnaji, kde se naše družstvo utkalo s H. Brodem došlo ze strany H. Brodu trochu k nesportovnímu chování, z kterého byli naši hráči hodně rozladěni. Snažíme se klukům vštěpovat principy fair-play za každé situace. Proto jsme dnes trochu odjížděli s obavami, zda bude prostřední toxické. Ale dnešní turnaj ze strany pořadatelů, tedy H. Brodu, byl zorganizován velice korektně. Družstva se povzbuzovala, rozhodčí hru hodně pouštěl, takže hráči hlavně hráli bez strachu s nečistých úderů, drobných přešlapů a dotyků sítě. Zápasy byly hodně vyrovnané, bohužel kluci 3 x prohráli v tie-breaku. S Týništěm n. O. 2 x a jednou s H. Brodem. V posledním zápase však kluci H. Brod porazili 2:0 a tím určili pořadí v turnaji:

1.  H. Brod

2.  Č. Třebová

3.  Týniště nad Orlicí

Kluci dnes bojovali, smečovali, vybírali v poli. Co nás dnes trochu sráželo, bylo malá úspěšnost v podání. U některých hráčů se chvíli daří, chvíli zase ne. Určitě měli kluci nejlepší založení útoku a smeče. Také někteří hráči ztrácejí víru ve vítězství, když prohrávají větším rozdílem. Stále se snažíme hráčům vštěpovat, že zápas se dá ubojovat, dokud nezazní poslední hvizd rozhodčího. A dnes se o tom kluci přesvědčili. Za stavu 1:0 na sety pro Českou Třebovou v zápase s H. Brodem a stavu v druhém setu 20:23 pro H. Brod, Honza Esser pěti podáními zápas otočil a kluci tak vyhráli 2:0.

M. Kadlec

Ml. žáci a žákyně