30. 1. 2013, M. Třebová, ml.žačky-KP PCE kraje

VOLEJBAL-SOKOL Č.T.-Krajský  přebor  Pardubického  kraje, Mladší žákyně 30.1.2013  Moravská Třebová.

Předehráváme soutěž Krajského přeboru Ml. žákyň v Moravské Třebové. Jelikož začátek prvního zápasu začíná v 18 hodin a hrají domácí s družstvem Poličky, ještě od  16hod.  „potrénujeme“ a v 17,30 hodin jedeme mikrobusem do M. Třebové.

První zápas Moravská Třebová – Polička se hraje na 3 sety a šťastně vítězí družstvo z Poličky.

Sokol Polička – Česká Třebová Ml.žky       2:1       23:25, 9:25

Začátek našeho zápasu byl stanoven na  19,30 hod.  Snažíme se  rozcvičení  urychlit, aby jsme  nehráli pozdě do noci.                                                                                                                                                         První set hrají naše dívky velice dobře. Jsou soustředěné pozorné. Vytvoří si bodový náskok, který zkušeně a bez problémů dohrávají do vítězného konce.  Co se děje na začátku druhého setu a  jeho průběhu, „je pro mě absolutně nepochopitelné“. Od začátku druhého setu stojíme, míče létají okolo nás a padají do hřiště. Neděláme vůbec nic, pouze stojíme. Za stavu 2:10, jsem vzal oddechový čas a snažím se děvčata přesvědčit, aby již konečně začaly hrát. „ Stále nechápu, jak je vůbec možné se z nějaké herní pohody ve kterém se děvčata po celý první set nacházela, najednou dostala do takového absolutního marasmu“. Na servis jde Natálka Foldynová          a  po zlepšené hře celého družstva, vedeme 14:10. Říkám si, že již jsme z této situace venku, „ale chyba“.  Opět několik naprosto zbytečných chyb,  pramenící z naši  nepozornosti, startují soupeře a činí naše děvčata nerozhodnými v hraní každého míče. Jako by se bály odehrát míč, aby ho nepokazily. Z toho pramení pomalý přístup k míči a následné chyby. Prohráváme druhý set. Hrajeme rozhodující třetí set, ale  již od začátku „taháme za kratší konec“. Až do 9 bodů, je hra naprosto vyrovnaná, ale v koncovce setu děláme větší množství chyb, než li soupeř. Prohráváme  dobře rozehraný mistrovský zápas.  Myslím si, že celý problém je „v hlavičkách dívek“, jak se dostanou do větších problémů, „přestávají hrát to co umí“ a jejich hra se stává nervózní, nerozhodná a přizpůsobí se hře soupeřek. „Děvčata jsou opravdu výkonnostně jinde, ale neumí to mají natrénováno ještě prodat“.

Děvčata si po zápase v šatně sedly, asi si všechno pěkně probraly, protože přišly pěkně zdravě naštvané do druhého zápasu !!!!!!!

Moravská  Třebová - Česká Třebová Ml.žky    0:2             12:25, 6:25

Od začátku zápasu hrajeme dobře a soupeři nadáváme žádnou šanci.  Druhý set je volejbalová exibice, nakonec i výsledek 25:6 tomu odpovídá.  Tento zápas byl premiérou pro Andreu Radošovu, která nastoupila poprvé do základu  družstva  a zahrála dobře. Zde hrajeme to, co umíme a co máme natrénované. ALE PROČ AŽ  NYNÍ ?????

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala: Bělková Kristýna, Voleská Kristýna, Linda Klimková, Foldynová Natalie, Pešková Tereza, Veselá Anna, Radošová Andrea.