20. 1. 2013 Lanškroun, ml.žačky-KP Olom.kraje

Krajský přebor Olomouckého kraje, 8. kolo, Mladší žákyně 20.1.2013 Lanškroun.

VK Lanškroun - Česká Třebová dívky                        2:1             25:22, 21:25,15:13 Prvním soupeřem nám jsou domácí děvčata. Již od prvních míčů je vidět, že zápas bude vyrovnaný a bude záležet v koncovkách setů na momentální situaci jednoho, či druhého družstva. Děláme moc vlastních chyb. Ač soupeř také nehraje žádný pohledný  volejbal, nedělá tolik chyb  a proto v koncovce rozhodujícího setu vítězí. Česká Třebová chlapci – Česká Třebová dívky              1:2             25:27, 25:20, 15:10 Následuje tradiční zápas Česká Třebová chlapci  a  Česká Třebová dívky. To je většinou obrovská volejbalová bitva tréninkových partnerů, tedy  družstev, které spolu trénují,  o to, „která parta  je lepší“. Bohužel chlapci se častokrát „hecnou“ právě proti dívkám a další zápasy „odfláknou“, což je škoda, pro jejich výkonnostní růst.  Tímto nechci říci, že dívky toto neudělají, to né, udělají , ale není to tak časté. Co obě družstva v tomto zápase  na hřišti předváděla, již v průběhu dalších zápasů nepředvedla. Krásná volejbalová bitva o každý míč. Obě družstva se     o vedení přetahují v průběhu každého setu. Zde záleží na každém míči, kdo ho jak zahraje, což je pro výkon obou družstev a každého hráče, či hráčky obrovská škola. Pamatuji se na útok středem sítě Tomáše Smoly, který přes špatný blok dívek trefil „bombou“ za blokem vykrývající Natálii Foldynovou do hlavy. „Jelikož neměla přilbu“, hlava ji bolela po celý průběh zápasu. Ale, to se stane, byla jsi za blokem Natálko a to je podstatné !!!! Pěkný volejbalový zápas, který po zásluze vyhrávají děvčata, protože v koncovce setu udělala méně chyb.                                     Česká Třebová dívky – VK Prostějov                 0:2             19:25, 10:25   Některé zápasy dívky „vysadí“ a nehrají, toto byl jeden z nich. Jestli po obrovské bitvě s kluky děvčata odpočívají, protože za 10 minut po odehrání zápasu s chlapci nastupují k dalšímu  zápasu s družstvem Prostějova, nevím, ale takto jejich projev působil, „ jako by si spletla prostor šatny  s hřištěm“. Hrajeme špatně, lépe řečeno nehrajeme vůbec.  Působíme bez zájmu a úsilí něco na hřišti „odevzdat“. Snadné vítězství Prostějova 2:0.  Česká Třebová dívky –  UP Olomouc                 2:1             25:21, 23:25,15:11Obavy z opakování předchozího mizerného výkonu s družstvem Prostějova, zmizely. Do zápasu jdeme nabuzené a odhodlané odevzdat lepší výkon (odpočaly jsme si s Prostějovem). Hrajeme dobře a soupeře jednoznačně přehráváme. Bohužel ač, vedeme vysokým bodovým náskokem 20:13, začínáme dělat vlastní chyby.  Soupeř nebezpečně stahuje na rozdíl dvou bodů.  Bereme si již druhý oddechový čas, potřebujeme uklidnit a soustředit se na otočení postavení. Následně se daří otočit a první set vyhrát. Průběh druhého setu byl naprosto stejný. Opět vedeme 22:18, ale najednou, jako když utne, nejsme schopné dát servis, přihrát míč, nahrát míč, nebo zaútočit. Prohráváme, tento tak nadějně rozehraný druhý set 23:25. Hrajeme rozhodující třetí set ve kterém děvčata z Olomouce „odpadla“.  Vítězíme 15:11 a celý zápas 2:1.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala:                                                             Bělková Kristýna, Veselá Anna, Voleská Kristýna, Linda Klimková, Foldynová Natalie, Pešková Tereza, Radošová Andrea.