10. 3. 2013 Svitavy st.žačky-KP PCE kraje

Krajský  přebor  Pardubického  kraje, Starší žákyně 10.3.2013  Svitavy.

VK Svitavy  A   – Česká Třebová             3:0       25:15, 25:17, 25:16

Družstvo Svitav A je druhé nejlepší družstvo Pce kraje St. žákyň a dle toho vypadala hra našich dívek.  Zpočátku jsme ustrašené, soupeře se bojíme. Postupem času se začínáme osmělovat a v některých momentech  hrajeme vyrovnanou partii. Bohužel přijdou chvíle, kdy máme problém zvednout míč a soupeř snadno boduje. Než se vzpamatujeme a opět začneme hrát, přichází velká série bodů soupeře. Tyto chvíle sráží naší  herní činnost dolu.  Některé okamžiky již vypadaly jako lepší volejbal. Děvčata nejsou na tuto hru zvyklá,  protože  málo hrají s takto vyspělým soupeřem. Snad  proto takové výpadky. Prohráváme s jednoznačně lepším soupeřem 0:3.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala:                                                                    Šplíchalová Veronika, Veselá Anna,  Voleská Kristýna, Linda Klimková, Pešková Tereza, Foldynová Natálie, Hrišková Radka, Vašinová Dominika.

VK Svitavy  B   – Česká Třebová             3:2       25:8, 25:22, 23:25,23:25,15:9

Druhý zápas  hrajeme s družstvem Svitav  B. První set prohráváme docela snadno. Důvodem je jiná základní sestava, oproti prvnímu zápasu, protože odjely  Veselá a Šplíchalová.  Na hřišti je: Voleská, Pešková, Foldynová, Klimková, Vašinová a Hrišková. Druhý set již je lepší a prohráváme v koncovce. Třetí a čtvrtý set je z naší strany výborný, vyhráváme obě koncovky setů. Začátek rozhodujícího  pátého setu  nezvládáme, hrajeme  špatně. Než-li  se vzpamatujeme, prohráváme 1:9, přesto je nutím ještě hrát a přidávat body. Prohráváme set 9:15, celý zápas 2:3. Většina útoků se hrála přes Terezu Peškovou a v koncovce již fyzicky nestačila. Ač prohráváme, výkon děvčat nebyl vůbec špatný.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala:                                                                          Voleská Kristýna, Linda Klimková, Pešková Tereza, Foldynová Natálie, Hrišková Radka, Vašinová Dominika.