6.-8. 3. 2015 MLŽKY Finále Českého poháru žákyň

Finálový turnaj Českého poháru starších žákyň 2015Český pohár žákyň je samostatná celorepubliková soutěž, které se v letošním ročníku účastnilo 50 družstev. První dvě předkola jsou rozdělená na Čechy a Moravu. Následně 24 nejlepších družstev postupuje do hlavní soutěže, která je rozdělena podle výkonnosti na 3 skupiny po osmi družstvech. Tři turnaje rozhodnou o celkovém vítězi ČP. Finálový turnaj pořádal Bílovec, kam se sjelo všech 24 družstev. Naše starší žákyně před finálovým turnajem neudržely druhou osmičku a spadly do třetí. Rozhodnutí, odehrát turnaj s mladšími žákyněmi bylo na snadě - a musím říct, že pro naše mladší žákyně bylo ohromně přínosné hrát proti soupeřkám o dva roky starším.Jako prvními soupeřkami nám byla děvčata z Vamberku. Rozcvičení bylo v pohodě, jako vždy před každým jiným zápasem. Ale jen do doby, kdy se šlo na síť rozsmečovat. Rány soupeřek se nedaly přeslechnout. Naše holky v obličeji bílé jako stěna. Dělám, že nic nevidím :-) Pak se šlo na podání. Jedno podání soupeřek těžší než druhé. Naše holky zralé na plínu :-) Než jsme se rozkoukali, byl první set za námi. Nabádám holky, že jsme sem nepřijeli vyhrát, ale každý míč, který si přihrajeme a nahrajeme je pro nás důležitý. Na holkách v druhém setu je vidět snaha, ale hoříme na příjmu. Prohráváme 0:2 (-10,-7)Moc se mi líbilo, že i když jsme výrazně prohráli, morálně se holky nepoložily!Druhý zápas a proti nám vysoké soupeřky z Ostravy. V prvním setu bych holkám na příjmu nepomohl ani já :-) Ve druhém setu ale s Ostravou nenápadně držíme krok, daří se nám na přihrávce, na síti občas útokem ukončíme výměnu a na Ostravačkách je vidět nervozita :-) Aneta za stavu 18:18 na středu krásně zadekluje středařku, která následně nesložila reparát a překvapení je na světě. Ostravě bodově odskakujeme a v koncovce setu se štěstím vyhráváme :-)  V tiebreaku děláme ztrátu až na druhý pokus a to bohužel rozhodlo. Výsledek 1:2 (-6,22,-6)Přesouváme se na slavnostní zahájení finálového turnaje, pak na večeři a spát.   V sobotu dopoledne je naším prvním soupeřem družstvo dívek z Tábora. I když jsme prohráli 0:2 (-16,-10), na holkách bylo vidět, že si začínají věřit i pomýšlet na další vyhraný set. Holky z Nového Jičína byly v této skupině asi nejnebezpečnější. Dobře útočily a hrály kompaktně. Výsledek 0:2 (-12,-17), ale s kvalitním soupeřem! V našem družstvu vynikla Anežka, která na síti hladce skládala míče a i v poli se jí dařilo!V zápase s Mik. Praha holky nejvíc volejbalově vyrostly. Hrály naprosto vyrovnaný zápas, v prvním setu jsme měli tři setbally a ve druhém jeden. Bohužel se to nepovedlo, ale radost pohledět na naše holky!! 0:2 (-24, -25)Kolem šesté hodiny nastupujeme proti poslednímu sobotnímu soupeři - Hradec Králové. Holky sice unavené, ale hecly se a do zápasu jdeme s cílem vyhrát první set. V koncovce vyhráváme 25:23 a senzace je na světě. Druhý set i tiebreak začínáme s chybami a tak s minimálními šancemi na úspěch. V neděli dopoledne nás čeká poslední zápas proti Poličce. Holky nažhavené, že Poličku porazí. :-) S tím ale nesouhlasím a nechávám zahrát všechny holky.Přesouváme se do hlavní haly v Bílovci, kde čekáme na závěrečný ceremoniál. V hale se dohrávají poslední zápasy první skupiny. Sledujeme nejlepší mládežnická družstva ve vrcholné formě. Bezvadný sportovní zážitek. Jak to krásně mezi soupeřkami jiskřilo, jak makaly a jak se radovaly se nedá ani popsat. To, k čemu naše holky na zápasech nabádám a co si asi nedokázaly ani přestavit, teď vidí naživo!!!  Po cestě domů jednotně zaznělo - "my chceme taky trička s nápisem VÍTĚZ přes celý záda" :-) To mluví za vše. Kde je vůle, jde všechno! :-)

Sestava: L. Farago, S. Horská, A. Kohlerová, V. Koubová, N. Kubátová, A. Linhartová, L. Rybková, A. Říhová, N. Šumberová, V. Vomáčková