16. 9. 2017 MLŽKY KP PCE KRAJE

ROZEHRÁVÁME SOUTĚŽ MLADŠÍCH ŽÁKYŇ .

Na sobotu 16. 9. 2017 bylo nalosováno první kvalifikační kolo mladších žákyň v Pardubickém kraji. Do letošní sezóny je přihlášeno celkem 15 týmů. A systém? Nejdřív nás čekají 3 kvalifikační turnaje po 5 týmech. Za umístění v každém turnaji dostane tým určitý počet bodů a od 4. turnaje nás čekají již pouze 3-členné skupiny (rozdělení bude podle počtu získaných bodů v kvalifikačních turnajích), kdy budeme hrát pohárově – první tým postupuje o skupinu výše, poslední tým sestupuje do nižší skupiny.

Náš oddíl má v soutěži 2 týmy. A jak se holkám dařilo?

ČESKÁ TŘEBOVÁ A – na svůj první turnaj odjel tým do Lanškrounu. Soupeři nám byli tým domácích, Litomyšl, Svitavy B a Žichlínek.  Pro nás první turnaj v novém složení. Holky bojovaly, snažily se…i když na některých činnostech a hlavně herních situacích musíme ještě zapracovat a zautomatizovat si je, za svůj výkon se stydět určitě nemusíme. Šanci ukázat se na hřišti dostaly všechny hráčky. Holky velká pochvala a já doufám, že i pro Vás další velká motivace na sobě pracovat J Z turnaje si odvážíme 1. místo s balancí 2 výher 2:0, 1 výhry 2:1 a jedné nejtěsnější prohry v tiebreaku. 

Hrály: kapitánka Neumannová, Havránková, Horáková, Jebousková, Klementová, Klimešová, Mastíková, Nováková, Řeháková, Štanglerová, Vomáčková, Zahrádková

 

ČESKÁ TŘEBOVÁ B - V sobotu 16.9. zahájil své působení v krajské soutěži také B tým mladších žákyň na turnaji v Poličce. Pod vedením kapitánky Adély Beranové nastoupily hráčky do bojů proti zkušenějším a herně vyzrálejším soupeřkám, aby začaly sbírat zkušenosti a uplatnily ve hře herní dovednosti nacvičované v trénincích. Ačkoli některé hráčky v týmu si prožily na turnaji svou premiéru v šestkovém volejbalu, všechny předvedly na palubovce odhodlané výkony. Holky bojovaly o každý balón a nelekly se ani silných týmů z Pardubic či Poličky, proti kterým uhrály spoustu těžkých balónů. Nejvyrovnanější souboj předvedly s týmem z Vysokého Mýta, kde v druhém setu bylo vyrovnané skóre až do stavu 18:18 a holky nestačily na soupeřky až v koncovce. I když v tomto prvním kole soutěže nezískaly žádné vítězství, zaslouží si velkou pochvalu za svou bojovnost a disciplínu, kterou si udržely v průběhu celého turnaje. Věřím, že odjížděly domů s dobrým pocitem ze hry a stejně odhodlaně budou nastupovat i v dalších kolech soutěže.

Hrály: Beranová, Honišová, Hrdličková, Kubová, Valterová, Očenášová, Dvořáková, Polášková, Kovářová.

                                                                                              Fišar, Klimeš, Rejmanová  

Ml. žáci a žákyně

Všechny akce