19.10.2013 MLŽKY - Česká Třebová KP PCE KRAJE

Pořadatelem třetího kola krajského přeboru ml. žaček ve volejbale, byla 19.10.2013 Česká Třebová. Turnaj jsme odehráli v tělocvičně VDA, kde od letošního roku trénujeme. Ve skupině C, nám byly soupeřkami Svitavy D a děvčata z Dolního Újezdu. Nejtěžším úkolem pro trenéra bylo ze čtrnácti holek vybrat šest hráček, které nastoupí do zápasu. Všechny holky chtějí hrát, volejbalem se baví, pravidelně chodí na tréninky kde makají a snaží se zlepšovat. Rozhodl jsem se, že je rozdělím na dvě družstva. V každém zápase první družstvo odehraje první set a druhé družstvo nastoupí do druhého setu. První zápas proti družstvu Svitav to vyšlo, vyhráli jsme 2:0 (14,20)V následujícím zápase proti Dolnímu Újezdu, bylo v prvním setu potřeba holkám na hřišti pomoct střídáním. Skore v tu chvíli bylo 13:19 v náš neprospěch a začala stíhací jízda. Holky makaly, běhavá děvčata z D.Újezdu zdatně vybírala naše útoky a hrálo se obětavě na obou stranách. Bohužel, první set jsme nedotáhli k vítězství, skončil 22:25. Druhý set jsme vyhráli hlavně díky razantnímu podání 25:20 a tiebreak 15:11. Vítězství nás posouvá do skupiny B, která se bude hrát 9.listopadu. Na závěr turnaje jsem se neubránil prosbám holek prahnoucích po hraní a zahráli jsme si ještě dva sety proti sobě... :-)Sestava: Markéta Zachová, Káťa Nosková, Sára Horská, Sabina Habrmanová, Lucka Farago, Terka Kahounová, Aneta Kohlerová, Verča Koubová, Natálka Kubátová, Anežka Linhartová, Áďa Říhová, Natálka Šumberová a Vendulka Vomáčková a nová posila Lucka Rybková.