5. 10. 2019 VOLEJBAL MLADŠÍCH ŽÁKYŇ-DRUŽSTVO A, DRUŽSTVO B.

V sobotu 5.10.2019 bylo nalosováno druhé kolo přeboru mladších žákyň. Áčko si v minulém kole uhrálo postup do nejlepší skupiny. Pořadatelem byl dnes tým z Dolního Újezdu. Kromě domácího týmu nás čekal ještě tým Žichlínku a Lanškrouna B, se kterým holky prohrály v kvalifikaci. Hned na úvod jsme poměřily síly s loňským přeborníkem kraje z Žichlínku. Jejich tým je postaven na čtyřech zkušených hráčkách, které mají na hřišti přehled a vykryjí zbylé dvě hráčky. Nám se zápas moc nepovedl, holky byly příliš svázané kratším hřištěm a bály se zaútočit. Soupeř byl lepší a my jsme prohrály 0:2. K druhému zápasu jsme nastoupily proti domácímu týmu. Zápas jsme odehrály dobře, holky zlepšily hru v útoku a vyhráváme 2:0. O sestup nebo udržení jsme na závěr hrály s Lanškrounem B. Navázaly jsme na hru z minulého zápasu a vyhráváme také 2:0. Udržely jsme se tedy v nejlepší skupině.:-)

Naše béčko odjíždělo ke druhému kolu do Svitav. Našimi soupeřkami byla děvčata ze Svitav B, Vysokého Mýta, Letohradu a Litomyšle. Holky jsou mladé a v šestkách zatím nezkušené. Dnes to na výhru nebylo, ale každý bod se počítá.:-) (rb)

tr. H.Dvořáková, A.Felgr, R.Benešová, M.Matoušek

Ml. žáci a žákyně