13. 1. 2013 Polička, STŽKY-KP PCE kraje

Krajský přebor Pardubického  kraje, Starší žákyně 13.1.2013  Polička.

Sokol Polička  „A“ – Česká Třebová St.žky     1:3       17:25, 26:28, 25:18,19:25

Zápas začínáme velice dobře a první set je jednoznačnou záležitostí našich dívek. Ve druhém setu vedeme více bodovým rozdílem, ale přichází chvíle, kdy kazíme 3 podání za sebou, nepřihrajeme servis soupeře a na co v poli sáhneme, letí do autu, nebo do sítě. Problém je v nasazení             a  soustředění, myslíme si, že se soupeř po snadno vyhraném setu porazí sám. Bereme si tajm     a já  se  snažím děvčata přesvědčit, aby „opět začaly makat“, protože to je důvod naší špatné hry .  Pomalu se začínáme zvedat a po obrovském přetahování v koncovce druhého setu se štěstím tento set vyhráváme 28:26.  Již toto byl pro naše děvčata signál, že musí začít hrát zodpovědně stále, a né střídavě odpočívat.  Nástup do třetího setu je velice „triskní“, hrajeme bez pohybu, chuti co je nejhorší, bez motivace.  Prohráváme 1:13. To zrovna není má představa o kvalitně odvedené hře každé hráčky, proto musím reagovat a přiznám se, že zrovna nejsem hodný, ale co zbývá. Jak dívky donutit hrát? Důvod špatné hry je pouze v tom, „přinutit se a začít „makat“. Musím se rozčílit, „aby viděly, že mi není jedno jak hrají“, někdy je potřeba i tuto situaci zahrát, tak si připadáte jako na divadle, ale vše je hra. Začínáme hrát, pomalu stahujeme bodový náskok soupeře, ale takto vysoký náskok již nezvládáme uhrát. Před začátkem čtvrtého setu připomínám dívkám jejich problém v předchozím setu  a žádám o 100% nasazení. Hrajeme dobře a s přehledem vyhráváme čtvrtý set a tím i celý zápas 3:1.

Sokol Polička  „B“ – Česká Třebová St.žky   0:3             19:25, 21:25,15:25

Nastupujeme proti stejné partě dívek (změna - pouze dvě starší, tedy jako u nás jako) s kterými hrály  naše  mladší žákyně včera. Jednoznačně, „ po velice dobrém a zodpovědném výkonu“ vítězíme 3:0.

Sokol Polička  „A“ – Česká Třebová St.žky    2:3 12:25, 26:24, 18:25,25:21,14:16

Problém pro naše děvčata nastává s vytrvalostí, protože hrajeme všechny tyto zápasy po sobě. Myslím si, že jsou slušně trénované, takže by tento volejbalový maratón měly zvládnout, navíc to pro ně bude velká volejbalová škola, protože musí bojovat s únavou.  První set opět s přehledem vyhráváme velice snadno, 25:12. Ve druhém setu vedeme 20:14, ale přestáváme hrát. Kupíme chybu na chybu a soupeř se začíná chytat. V koncovce prohráváme 24:26. Do dalšího setu se dívky poučily, hrají s nasazením a zodpovědně, vítězíme 25:18. Ve čtvrtém setu odpočíváme a prohráváme 1:13. Po tajmu a důrazné domluvě se daří stáhnout bodový náskok soupeře na 21:22, ale děláme opět vlastní chyby a prohráváme 21:25. Hrajeme pátý rozhodující set.                      Na dívkách je vidět únava, vždyť třeba Pešková Tereza a Foldynová Natálie budou mít za dva dny odehraných 19 setů a Veselá Anička dokonce 22 setů, což je „obrovský volejbalový příděl“. Od začátku rozhodujícího setu stále prohráváme o 1 – 2 body, ale daří se hrát tak,  aby soupeř neodskočit o víc bodů. Stranu točí soupeř 7:8. Po otočení stran se daří soupeři přidat nějaké body a vede 8:12. Beru si oddechový čas a snažím družstvo vyhecovat k poslednímu vzepětí sil a  udělit rady, co mají dívky na soupeře zahrát. Přes chyby z obou stran, se daří našim dívkám uhrát tuto vyhraněnou koncovku rozhodujícího setu16:14.                                 Po obrovské bitvě a tomto 6 hodinovém volejbalovém maratónu mohu konstatovat, že naše děvčata fyzicky na rozdíl od soupeře (který měl více jak hodinovou přestávku) vydržela a co je nejcennější, že měly v koncovce rozhodujícího setu větší vůli po vítězství.           Volejbal se nejvíc dívky učí ve vyhraněných koncovkách, kde záleží na každém zahraném míči, proto beru tento volejbalový maraton jako obrovskou volejbalovou školu našich dívek.     Přes zbytečné chyby našich dívek je musím pochválit, protože se hrál podstatně lepší volejbal, než li v sobotu, ač zde nebyly některé hráčky základního výběru, Bělková Kristýna, Voleská Kristýna, Klimková Linda, Kvapilová Gábina, Landová Patricie, které v neděli v podvečer odjížděly na školní lyžařský kurs.                                                                                                    V kolektivu dívek právě hrajících  tento maratón, padla slova, že toto není správná parta dívek, která by táhla za jeden provaz, protože tyto dívky, které jedou na hory, nechaly druhou půlku dívek na holičkách, ať si tyto zápasy odehrají jakkoliv a samy. Je pravda, že v České Třebové jsme byli před půl třetí, což by se asi v případě přípravy veškerých věcí potřebných na hory dalo do 16 hodin v pohodě zvládnout. To je ale záležitost kolektivu, jak si tuto skutečnost vysvětlí.                                                                        Já se přiznám, „že si myslím si totéž“, tedy názor, že v případě zájmu to šlo nějak udělat.Problém byl, že dívky, které jely na hory, řekly striktně né a to děvčatům nejvíc vadí. Protože z jejich strany nebyl vůbec zájem, toto situaci ve prospěch kolektivu nějak řešit.                      Ještě chci pochválit a málo kdy to dělám, Peškovou Terezu a Foldynovou Natálii. Obě odehrály 19 setů a díky 100% tréninkové docházce se úžasně herně zlepšily.              Mám z Vás radost dívky.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala:                                                             Šplíchalová Veronika, Vašinová  Dominika, Veselá Anna, Pešková Tereza, Foldynová Natalie, Kamenická Simona, Hrišková Radka

Výsledky soutěže Krajský přebor starší žákyně

13. 1. 2013 Polička, Svitavy

8. kolo

51           13.01. 09:15        TJ Spartak Polička B       -TJ Sokol Česká Třebová A0:3(-19,-21,-15)

52           13.01. 12:00        TJ Spartak Polička A       -TJ Žichlínek A  Harašta Petr      3:0(7,0,10)

53           13.01. 10:45        TJ Spartak Polička A       -TJ Sokol Česká Třebová A2:3(-12,24,-18,21,-14)

54           30.11. 13:00        TJ Spartak Polička B       -              TJ Žichlínek A    3:0(14,21,22)

55           13.01. 09:00        TJ Svitavy B        -              Volejbalový klub Choceň A3:1(23,-19,17,17)

56           13.01. 11:00        TJ Sokol Dolní Újezd A  -              TJ Svitavy A        0:3(-12,-20,-12)

57           13.01. 13:00        Volejbalový klub Choceň A        -              TJ Svitavy A        0:3(-7,-16,-8)

58           13.01. 15:00        TJ Sokol Dolní Újezd A  -TJ Svitavy B                      3:1(-20,23,15,13)

Dohrávky: Polička A – Č. Třebová 1:3 / -17,-26,18,-19 /

Polička A – Žichlínek 3:0         / 7,0,10 /