7. 12. 2019 VOLEJBAL, MLADŠÍ ŽÁKYNĚ „A“ ŠESTÉ KOLO.

Dne 7.12.2019 áčko vyrazilo odehrát první skupinu do Žichlínku. V pátek večer zalehly s horečkami dvě hráčky, takže odjíždíme jen v sedmi lidech. Je to komplikace, ale není to nic, s čím bychom si neměli poradit. V sestavě musíme trochu zaimprovizovat, takže jako druhou nahrávačku volíme Barču O. Jako první soupeř nás čeká tým z Dolního Újezdu. V posledním zápase holky vyhrály v tie-breaku, tentokrát je výsledek jednoznačnější – 2:0 pro nás. Ve druhém zápase nastupujeme proti domácímu týmu. V minulém kole jsme po velké bitvě vyhráli my, dnes prohráváme 0:2. Soupeřky si kontrolovaly náskok v obou setech od začátku do konce. O udržení nebo sestup hrajeme ve třetím zápase proti Lanškrounu B. V prvním setu si vypracujeme solidní náskok, ale přicházíme o něj a prohráváme. V druhém setu je to zase přetahovaná, ale v koncovce jsme šťastnější tentokrát my. V rozhodujícím tie-breaku prohráváme celkem jasně. Soupeřky byly bojovnější, méně kazily. Pro nás to tedy znamená sestup do druhé skupiny. Výsledkově je to zklamání, ale pro holky je to zkušenost. Pokud chtějí vyhrávat, musí po hřišti více ,jezdit“, vzít na sebe odpovědnost a ne se míči vyhýbat. Ale jedeme dál. Příští kolo hrajeme až za měsíc. Cílem je jednoznačně vrátit se zpět do první skupiny. Novinkou bude zapojení vrchního podání v soutěži a pravděpodobně bude umožněn i start libera. Takže uvidíme, jak to zamíchá kartami.:-)