18. 11. 2012 4.kolo Olomouckého kraje

4.kolo KP Olomouckého kraje ml. žactva.

V neděli 18. 11. 2012 jsme uspořádali 4. kolo přeboru Olomouckého kraje mladšího žactva. V soutěži je celkem 14 družstev, která jsou rozdělena do 3 skupin. Naše obě družstva hrají skupinu A, kde se utkávají nejlepší družstva soutěže. Dnes jsme přivítali družstva z Lanškrouna, Olomouce a Prostějova. Z našich borců se zúčastnil: Smola, Dupenopulos, Unzeitig, Ščučka, Hubáček, Renčín, Pirkl a Pejchal. Vstup do turnaje se nám nepodařil, když kluci prohráli s Lanškrounem 1:2. V dalším zápase nás čekala děvčata z Olomouce. I když jsme zas až tak moc nechybovali, děvčata z Olomouce byla jasně lepší. Kluci mají stále problém plnit příkazy trenéra z oblasti kolektivního pojetí hry, střehového postavení a zavolání si na míč. Pokud se tyto tři úkoly dařilo plnit, hra byla z naší strany bojovnější a uspořádanější. Ve třetím zápase se utkali kluci v derby s  děvčaty. Na ně kluci umějí zahrát a tak byla ze zápasu krásná bitva s vítězným koncem pro kluky. V posledním zápase se utkali kluci s dominujícím Prostějovem, kterému jako jediný tým v dnešním turnaji dokázali sebrat jeden set.

Hra kluků má velké výkyvy v bojovnosti a snažení. Na hře se projevuje nižší morálka na trénincích, oproti dívkám. Tento nedostatek nahrazují větší hravostí. Zatím to na soupeře v této kategorii stačí, ale nastane doba, kdy bude potřeba zabrat a to zatím chlapci nechápou. Pokud chlapci bojovali, tak bylo na každém hráči vidět velké zlepšení.

Za Volejbal Česká Třebová Michal Kadlec

Ml. žáci a žákyně