Hodnocení sezóny ml. a st. žákyň 2012-2013

Hodnocení  soutěží  Krajského  přeboru Starších a Mladších žákyň  Pardubického kraje a soutěže Krajského přeboru Olomouckého kraje v sezóně 2012/2013.

Oddíl dívek SK Geodézie Česká Třebová, absolvoval v sezóně 2012/13 tři soutěže. Soutěž Krajského přeboru Pardubického kraje Starších a Mladších žákyň a třetí soutěží byl Krajský přebor Olomouckého kraje Mladších žákyň.

Cílem bylo:

V  Pardubickém  kraji v soutěži St. žákyň                                                                                       - v družstvu žákyň jsou věkem dvě starší dívky, které nemohou hrát soutěž Ml. žákyň, takže zde se naskýtala  možnost  zahrát si v soutěži a připravovat se na příští sezónu.  Absolvování této soutěže sloužilo jako jedna z možností,  „k hernímu vyhrání“, dívek věkem ještě mladších žákyň, absolvující tuto soutěž. Takže, tuto soutěž jsme brali jako přípravnou a  z tohoto důvodu nebyl cíl stanoven.                                                                                                        Odehráno 18 zápasů, vítězných 8, prohraných 10, odehráno 68 setů, vítězných 32, prohraných 36.

V  Pardubickém kraji v soutěži  Ml. žákyň                                                                                                     – cílem bylo uhrát co nejlepší výsledek, ale bohužel končíme na  4. místě.  Herní základna družstva Ml. žákyň není tak široká, abychom mohli úspěšně absolvovat celý průběh soutěže. Zranění, různé nemoci  a  aktivity v dalších  kroužcích, nedovolují některým dívkám trénovat naplno a na jejich herním výkonu  je to naprosto zřejmé. Dívky,  absolvující  plnou tréninkovou zátěž, „ jsou jednoznačně výkonnostně jinde“.  Budou li se tréninkové výpadky výkonnostně horších dívek opakovat stále častěji, výkonnostní rozdíl se bude nadále stále zvětšovat.  Problém nastává, když taková to hračka „jde na hřiště“  a  „ na co sáhne, pokazí“. Sama  se  potom  začne  trápit a  být ze svého špatného  výkonu  nešťastná.  Soupeř se na ni okamžitě zaměří a každým přehranným míčem ji začne hledat.  Je pochopitelné, že ji takto zničí. Další problém nastává s odezvou hrajících dívek, které v tomto případě přestávají hrát  a  začínají rezignovat.

Odehráno 22 zápasů, vítězných 14, prohraných 8, odehráno 53 setů, vítězných 32, prohraných 21.

V Olomouckém      kraji v soutěži  Ml. žákyň                                                                                                             – cílem bylo úspěšně odehrát tuto soutěž, která nám svým skvělým obsazením      zaručovala kvalitní odehraní mistrovských zápasů. Ač, hrajeme mimo soutěž(      nepatříme do Olomouckého kraje), určitě tento krok nebyl  špatným  směrem, naopak.  Proč,       jinak by se této soutěže v Olomouckém kraji účastnila družstva      VK Lanškroun, PVK Znojmo a  Česká      Třebová A, Česká Třebová B (naší Ml. žáci)?                                                                                                       Soutěže se účastnilo 14 družstev,      rozdělených do tří skupin. Každé zápasy s družstvy měst,  hrající nejvyšší republikové  soutěže,       jako  Prostějov, Přerov,      Olomouc, měly zvláštní náboj. Českotřebovská děvčata se chtěla vytáhnout a      dokázat ostatním družstvům, že nejsou žádní „volejbalový  nazdárci,“     a  dokázat, že také volejbal umí hrát.  Většina  zápasů byla obrovská volejbalová bitva,      po  kterých  náš výkon neustále rostl.      Po      zkušenostech  s 5. letým      absolvováním  této soutěže (trénoval jsem Přerov 5 let a hrál tuto      soutěž), mohu konstatovat,      že všechna družstva v průběhu soutěže       zůstávala výkonnostně na stejné úrovni, žádné nezaznamenalo      zlepšení hry, ale dívky, které jsem trénoval se stále výkonnostně      zlepšovaly. Zlepšování výkonnosti hráček je dané způsobem tréninku, který      praktikuji a vždy koncem soutěže pravidelně porážíme všechna družstva,      která nám dávala  od začátku soutěže      „na zadek“. Potvrzením mého tvrzení jsou  poslední mistrovské zápasy v KP OL, kdy      v 9. kole končíme na 3. místě,   v 10. kolo /3 místo,   v 11kole /1místo a posledním 12. kole       2. místo.                                            Celkově obsazujeme pěkné 3.      místo za VK Agel Prostějov a SK UP Olomouc.

Soutěže odehrála děvčata:

Starší žákyně:   Šplíchalová Veronika, Vašinová Dominika, pochopitelně s odehráním zápasů pomáhaly   Ml. žky.

Mladší žákyně:  Bělková Kristýna, Voleská Kristýna, Pešková Tereza, Foldynová Natálie, Klimková Linda,  Hrišková Radka, Kvapilová Gábina, Landová Patricie, Radošová Andrea, Kamenická Simona, Dejdarová Sabina, Gremlicová Linda,  pokud ji to vytížení mistr.  zápasů v soutěži KKY a JKY povolilo,tak ráda pomáhala hrát Veselá Anna.

4.    Cíl na příští sezónu

Stabilizovat  družstvo, stále se výkonnostně rozvíjet a zvýšit počet hráček.

Soutěže plánované na sezónu 2013/14.

Český pohár starších žákyň – jako nováček republikových soutěží se snažit získat co nejvíce zkušeností a dosáhnout slušného výsledku. Zde odehrajeme kvalifikaci a potom 4. turnaje po        7 zápasech, tj  kvalifikace 5-7  a 28 zápasů v soutěži. Celkem ã 35 zápasů.

Olomoucký krajský přebor starších žákyň – ač tuto soutěž, budeme hrát mimo pořadí, budeme se snažit odehrát kvalitní zápasy, aby nám absolvování této soutěže přispělo k zvýšení výkonnosti. Po základní části se rozdělí na finálovou skupinu a další skupiny. Zde je průměr 20 zápasů

Pardubickýcký krajský přebor starších žákyň – tuto soutěž, budeme hrát mimo pořadí, budeme se snažit odehrát kvalitní zápasy, aby nám absolvování této soutěže přispělo k zvýšení výkonnosti. V letošním ročníku se hrálo 18 zápasů, zaokrouhlíme to na 20 zápasů.

Pokud budeme absolvovat všechny plánované soutěže, měl by být objem našich zápasů v počtu 75.  Přidáme-li nějaké turnaje a přípravné zápasy čeká nás asi 80 zápasů.

Zde je statistika družstva Mladších žákyň v ročníku 2012-13.

Celkem odtrénováno

Tr.jednotek

Celkem odtrénováno

hodin