23. 2. 2013 Olomouc ml.žákyně-KP OLM kraje

Krajský přebor Olomouckého kraje, 10. kolo, Mladší žákyně 23.2.2013 Olomouc.

Do Olomouce odjíždíme opět v malém počtu hráček, protože stále máme obrovskou marodku. Zraněné nebo nemocné jsou: Dejdarová, Kamenická, Kvapilová, Landová, Gremlicová, Radošová. Hrišková je na horách.                                                                                                                                    Takže k dispozici jsou: Bělková, Foldynová (které také nebylo nějak dobře a během posledního zápasu se ji udělalo špatně), Klimková, Pešková, Voleská, Veselá.

UP Olomouc - Česká Třebová dívky             1:2             21:25, 25:16, 7:25  Prvním  soupeřem nám jsou domácí, tady olomoucká děvčata. Od začátku zápasu obě družstva dělají obrovské množství vlastních chyb.  Zajímavé je to, že první set hrají slušně - lépe naše českotřebovská děvčata, druhý set hrají slušně - lépe olomoucká děvčata a ve třetím setu připadá slušná, tedy lepší hra, opět na českotřebovská děvčata. Jako by to bylo předem naplánované. Úmyslně nepíši, že děvčata hrála dobře, protože tak to nebylo.  Potěšilo vítězství nad družstvem Olomouce.

VK Přerov – Česká Třebová dívky               2:1             25:18, 19:25, 17:15                    Děvčata z  Přerova jsou v nejsilnější sestavě, právě dohrála zápas s Prostějovem a špatně, prohrála 0:2. Jako by se to stávalo tradicí, že zápas Česká Třebová – Přerov  bude obrovská volejbalová bitva  o každý míč. Žádné družstvo si nic nedaruje, atmosféru ještě hrotí (v dobrém slova smyslu, fandí)  velké množství rodičů, které pravidelně s tímto družstvem jezdí. Rivalita jednoho družstva porazit druhé je neskutečná.                                                                     Myslím si, že tím hlavním důvodem bude ta skutečnost, že jsem měl právě tyto dívky z  Přerova         v  sezóně 2012-13 trénovat. V loňském roce 2012, jsem s jejich staršími kolegyněmi vyhrál Mistra republiky a tato parta je měla následovat. Při prvním našem setkání v této soutěži Ml. žákyň mi okamžitě daly najevo, že jsem je zklamal, když jsem odešel z Přerova.                  Bohužel i tradicí se již stává, že koncovky rozhodujících setů v této volejbalové bitvě, berou do ruky rozhodčí a ne samy hráčky. Koncovku tohoto rozhodujícího setu rozhodl rozhodčí, který nám neuznal míč v soupeřově hřišti. Nejdříve ukázal dobrý míč, potom zvažoval, jak má rozhodnout a dal na připomínky diváků, „ rozhodl aut“. Po naší radosti z vyhraného zápasu přišlo zklamání a další průběh koncovky již nezvládáme a prohráváme 15:17. Po zápase diváci přiznali, že již předchozí náš míč byl dobrý a rozhodčí pískal náš aut.  Ale toto bylo již druhé takovéto rozhodnutí. V minulém kole, opět s Přerovem, přišel stav úplně do stejné situace, vedeme 14:13 a máme servis. Terka Pešková dá eso, slečna rozhodčí zápas ukončila v náš prospěch, ale někdo z diváků zavolal přešlap na podání   a ač jsme se již radovaly z vítězství, rozhodčí výrok změnila  na naší chybu na servisu. Opět nezvládáme koncovku tohoto setu a prohráváme. Mrzí mě, že děvčata hrála dobře a vítězství by si za příkladný bojový výkon zasloužila, ale ne vždy je svět spravedlivý, tak si musíme zvykat.

VK Prostějov -  Česká Třebová dívky              2:0             25:18, 25:12          Únava a pocit zklamání z předchozího zápasu je velký. Tento zápas vypouštíme. Pokouším se je vyhecovat do druhého setu, ale vůbec to nejde.

Česká Třebová dívky –  Přímětice Znojmo            2:0             25:17, 29:27,   Obavy z toho, jak zvládneme poslední zápas s družstvem Znojma jsou pryč. Děvčata hrají dobře první set bez problémů vyhráváme. Ve druhém setu se nedaří a soupeř vede 7:14. Po přepočítání všech výsledků, zjišťuji, že jsem se zmýlil, když jsem dívkám tvrdil, že jim stačí jeden set na udržení v první pětce soutěže. Upozorňuji dívky, že jsem se zmýlil a musí vyhrát. Nejdříve tomu nevěří, myslí si, že je to nějaká finta, ale potom bodík po bodíku stahují náskok soupeře, až na stav 25:25. Dále to je pouze o štěstí, na  kterou stranu se přikloní.  Ono to o tom štěstí asi bude trochu jinak, protože budeme-li pasivní a čekat pouze na štěstí, nepřijde samo. Musíme mu totiž jít naproti.  Tím, že jsme pomalu bodovali,  nedělali tolik chyb,  vytvářeli na soupeře tlak, který pod tímto tlakem znervózněl a začal dělat chyby. Takticky dobře zvládnutý zápas. Vítězíme 29:27.