15.-17. 5. 2015 MLŽKY Přerov

XXII. ROČNÍK MEMORIÁLU JIŘÍHO LAKOMÉHO VE VOLEJBALE MLADŠÍCH ŽAČEKCelkem 10 zápasů nás čekalo na renomovaném mezinárodním turnaji v Přerově. Profesionální pořadatelé, bezchybní rozhodčí, skvělé ubytování a parádní atmosféra na nás působila během tří volejbalových dnů. Na turnaj jsme jeli především nechat stejnoměrně zahrát všechny hráčky, bez ohledu na výsledek. Takto jsme odehráli pátek i sobotu. Turnajovým systémem jsme se dostali až mezi poslední čtyři  družstva (z celkových dvanácti) a to ŠSK Demlova Jihlava, KCM Jihočeského kraje, SK Slavia Kometa Praha (seřazeno podle konečného pořadí). V semifinále jsme nastoupili proti KCMku - výběru dívek z Jihočeského kraje. Po skvěle odehraném vítězném prvním setu, ve kterém jsme dobře přijímali a z dobrých nahrávek uhrávali balony, přišla serie chyb na začátku druhého setu, kterou jsme už nedohnali. V tiebreaku se nám nedařilo prosazovat proti vysokému bloku soupeřek a nefungovalo ani následné vykrývání. Ze stavu 2:6 otáčíme strany v nadějné ztrátě 6:8. V této situaci, pokud chceme vyhrát, musíme sebrat poslední zbytky sil a odvahy! Náznaky tu byly, ale jen od jedné nebo dvou hráček. Musí zabrat celé družstvo! :-)O třetí místo se utkáváme proti Slávii. My bez odpočinku a po prohraném třísetovém zápase, Slávie po zápasovém volnu a s čistou hlavou. Prohráváme - spíš se trápíme. Končíme na čtvrtém místě. Tím ale nepopírám kvality soupeřek :-)Sestava: L. Farago, S. Horská, T. Kahounová, A. Kohlerová, V. Koubová, N. Kubátová, M. Kubištová, A. Linhartová, A. Říhová, V. Vomáčková.