10.-12. 5. 2013 Přerov mezinár.turnaj ml.žákyň

Mezinárodní  turnaj  J. Lakomého  v kategorii  mladších  žákyň  Přerov.

Ve dnech 10. až 12. května 2013 pořádal Přerovský volejbalový klub s. r.o.  již 20. ročník mezinárodního turnaje, Memoriálu Jiřího Lakomého.                                                             Turnaje se účastnila družstva:

1.     VO TJ Lanškroun                                  9. TJ Lokomotiva Čadca 2.     SKŠ ZŠ Mikulova Praha                      10. VK Iskra Hnúšťa 3.     KCM Zlínského kraje                           11. ŠK ŽU Žilina 4.     Sokol Geodézie Česká Třebová            12. Palas VK Levice 5.     TJ Ostrava                                         13. VK ZK IMA Bratislava 6.     VK Agel Prostějov „ A“                         14. TJ Sokol Frýdek Místek 7.     VK Agel Prostějov „ B “                         15. Přerovský volejbalový klub „ A“ 8.     TJ Orion Praha                                   16. Přerovský volejbalový klub „ B“

Základní skupina C.

Sokol Geodézie Česká Třebová – Přerov „A “                        2 : 0   25:20, 25:22                     Družstvo  Přerova známe z působení v soutěži Olomouckého kraje. Jsme jednoznačně lepší družstvo, vytvoříme si několikabodový  náskok,  který s přehledem udržíme do konce setu. Vyhráváme 2:0.

Sokol Geodézie Česká Třebová – VK Hnúšťa                        2 : 0   25:17, 25:22                 Jednoznačně  lepší soupeře, střídáme a na hřiště pouštíme  lavičku. Vítězíme 2 : 0.

Sokol Geodézie Česká Třebová – IMA Bratislava                   2 : 0   25:13, 25:15                             Družstvo Bratislavy je na tom špatně technicky, takže máme obavy, zda budeme zvládat jejich  různě odrážené a odbíjené míče.  Zvládáme a na hřiště opět pouštíme lavičku. Vítězíme 2 : 0

Semifinálová skupina C.

Sokol Geodézie Česká Třebová – Přerov „ B “                       2 : 0   25:9, 25:4                                       Družstvo  přerovského béčka tvoří dívky hrající zde na turnaji první zápasy šestkového volejbalu. Dosud hrály pouze trojkový volejbal, tedy 5. a 6. třídy. Na hřiště pouštíme lavičku a mimo blokařek střídáme všechny dívky, Vyhráváme 2:0

Sokol Geodézie Česká Třebová – ZŠ Mikulova Praha             2 : 0   25:10, 25:17           Družstvo Mikulova porazilo Frýdek Místek 2 : 0, takže trochu obavy, ale první set jsme soustředěné a hrajeme výborně. Od  půlky 1. setu,  pouštíme na hřiště dívky z lavičky. Druhý  set  rozehrává  základ a od půlky setu opět střídáme lavičku. Vítězíme 2 : 0.

Sokol Geodézie Česká Třebová – Sokol Frýdek Místek          2 : 0   25:20, 25:14              Frýdek nás od začátku 1. setu zaskočil riskovaným tvrdým servisem. Soupeři se daří  hrát riskované míče a přidává se i štěstí. Beru oddechový čas a nutím dívky  zvýšit  jejich pohyb          a herní nasazení, protože takto by to nedopadlo dobře.  Daří se, dívky se soustředí a koncovku setu vyhrávají.  Nástup do druhého setu máme špatný.  Od začátku setu  prohráváme 0:3. Postupem času se začínají naše dívky pomalu chytat, dotahují bodový náskok soupeře  a  s přehledem  porážejí Frýdek Místek.  Vítězíme 2 : 0.                                                     Vyhráváme semifinálovou skupinu bez ztráty setu. Jsme mezi 4. nejlepšími družstvy turnaje.

Finálová skupina.

Sokol Geodézie Česká Třebová – KCM Zlínského kraje                     0 : 2   8:25, 15:25          Je to poslední zápas sobotního dne, zápas začíná večer v 19 hod  a na  dívkách je vidět značná  únava.  Zde není co řešit, není vůle nechat na  hřišti,  co již není.  Prohráváme první zápas 0:2.

Sokol Geodézie Česká Třebová – VK Agel Prostějov „ A “   1 : 2   22:25, 25:19, 10:15   V neděli začínáme s družstvem Prostějova, které také známe po společném absolvování soutěže Olomouckého kraje.  Od prvního míče je to obrovský boj o každý bod. Jak včera večer dívky vypadaly   na absolutní vyčerpání, dnes bojují o každý míč a  soupeří nedávají nic zadarmo. První set prohráváme v koncovce. Druhý set začínáme skvěle a od začátku je vidět, že to bude vítězství větším bodovým rozdílem. Hrajeme neskutečně dobře.  Vyhráváme 25:19.  V rozhodujícím 3. setu vedeme 6:1, ale na podání jde hráčka, která má výborné podání.  Podání se českotřebovským dívkám  nedaří  zvednout tak, aby  mohla  úspěšně zaútočit, ač potřebují právě jedno pootočení v postavení. Stranu otáčí soupeř 7:8. Soupeř se chytil a hraje dobře. Dívky z České Třebové mají problém ubránit jejich dobře připravené útoky. Míče zvedneme, ale neútočíme, takže soupeř to má usnadněné. Prohráváme 10:15 v rozhodujícím setu. Ač dívky prohrály, zanechali u diváků, trenérů a ostatních přihlížejících obrovské sympatie.

Sokol Geodézie Česká Třebová – Palas VK Levice                              1 : 2   25:23, 11:25, 11:15   Do tohoto zápasu nastupujeme s obrovskou chutí. Od prvních míčů je na dívkách vidět, že moc chtějí. Dívky věděly, že když vyhrají, mají bronz. Hrajeme nádherný volejbal, který se líbí každému přihlížejícímu. Potlesk tribun, za každý vybojovaný míč, byla  pro českotřebovské dívky obrovská odměna. Ještě nikdy nehrály samy pro celou halu, kde byly stovky diváků, protože na ostatních hřištích, bylo již dohráno.  Dívky si tento zápas velice užívaly, protože to je pro ně obrovský životní zážitek.  První set vyhráváme za  bouřlivého  potlesku diváků.  Jako jediné družstvo turnaje, bereme Levici set, jinak zde všechny zápasy vyhrály 2:0. Ve druhém setu odpočíváme a soupeř nás po zásluze „smáznul“ 11:25.  Hrajeme rozhodující set. Opět se snažíme, ale soupeř je na tom lépe v útočné fázi. Nám se nedaří po každé rozehře zaútočit, což je pro družstvo soupeře velice usnadnění hry. Ač se snažíme útoky soupeře zablokovat a v poli zvednout, úspěšnost obrany proti útoku je v této věkové kategorii slabší. Za potlesku diváků prohráváme 11:15 rozhodující set. Dívky předvedly výborný volejbal a vůbec se nemají za co stydět. Přihlížející trenéři a funkcionáři velice kladně hodnotili hru českotřebovských dívek a jejich nastávající perspektivu.

Další finálové výsledky:

Palas VK Levice  - VK Agel Prostějov                       2 : 0     25:20, 25:18

Palas VK Levice  - KCM Zlínského kraje                      2 : 0     25:12, 25:21

KCM Zlínského kraje - VK Agel Prostějov                   2 : 0           25:15, 25:17

Pod vedením R. Hanzelky hrála a střídala: č. 10 Kristýna Bělková, č. 3 Anna Veselá,                    č. 9 Kristýna Voleská, č. 6 Tereza Pešková, č. 12  Natálie Foldynová, č. 10  Lindy Klimková,          č. 13 Andrea Radošová,  č. 5  Patricie Landová.