8. 5. 2019, VOLEJBAL MLADŠÍCH ŽÁKYŇ, MEZINÁRODNÍ TURNAJ V OLOMOUCI.

Druhý květnový státní svátek se mladší žákyně zúčastnily svého prvního mezinárodního turnaje – Memoriálu M.Papcuna a J.Lóna v Olomouci. Na tento turnaj děvčata vyrazila opět ´´na zkušenou´´. Turnaj byl určen pro věkovou kategorii od 1.7.2005 a mladší a zúčastnilo se jej 16 družstev.

V základní skupině na nás čekaly týmy z Podlužianky Levice, Poličky a Lanškrouna. První zápas jsme odehrály se slovenskou Podlužiankou Levice. Soupeřky nás zatlačily výborným vrchním podáním, prohráváme 0:2. Pro děvčata byl velký zážitek poslouchat slovenské povzbuzování.:-) I další dva zápasy ve skupině s Lanškrounem a Poličkou prohráváme 0:2, mezihra už ale byla lepší. I přesto, že tyto soupeřky se v kraji pohybovaly na předních příčkách a my na těch spodních, čekaly trenérky vyrovnanější průběh zápasů. Po posledním místě v základní skupině na děvčata čekaly soupeřky z druhé skupiny, a to VAM Olomouc a slovenská Žilina. Nad oběma těmito týmy se nám podařilo zvítězit 2:0. Tento výsledek nás posunul do boje o 11.místo, o které jsme se utkaly se Šternberkem. V prvním setu spadlo na naši polovinu hřiště snad úplně všechno. V druhém setu byl obraz hry jiný. Přesto se nám nepodařilo udržet vedení 22:15. Zápas prohráváme 0:2. V turnaji končíme na 12.místě. Nejlepší hráčkou družstva byla vyhlášena Barča Očenášová.

Turnaj měl pro nás obrovský herní přínos. Do hry se zapojilo všech deset hráček. Některá děvčata se stihla i vyfotit s extraligovou hráčkou Olomouce Darinou Košickou.:-) (rb)