30. 3. 2014 MLZKY KP OLM KRAJE 9 kolo

9. kolo KP mladších žákyň Olomouckého kraje, turnaj v LanškrouněPředposlední kolo KP jsme odehráli 30.3.2014 ve skupině "A". Čekaly na nás nejlepší týmy letošního ročníku. Na našich holkách byla vidět obrovská nervozita, hlavně v prvním zápase proti domácímu Lanškrounu 0:2 (10, 13) Přeci jen zažily svůj první postup a nevěděly, co je bude čekat. Ve většině družstev jsou dvě až tři zkušenější hráčky, které pomáhají zaučovat mladší spoluhráčky. Naše holky hrají šestkový volejbal letos poprvé a bez starších spoluhráček. Na stupnici strachu od 1 do 10 se některé naše holky dostaly i přes dvanáctku :-)Ve druhém zápase jsme nastoupili proti Šumperku 0:2 (23, 22), který jsme už letos jednou porazili. V tomto zápase se už holky oklepaly a hrály celkem dobře, alespoň se přiblížily k tomu, co umí. Hrál se napínavý volejbal až do koncovek setů, které ještě neumíme úspěšně uhrát.Proti děvčatům z Prostějova 0:2 (16, 27), která na tom byla z dnešních soupeřů technicky nejlépe, jsme smolně prohráli koncovku druhého setu po našich vlastních chybách. Zápas proti Uničovu 0:2 (10,24) byl o udržení ve skupině. Uničov také zatím všechny zápasy prohrál a v případě našeho vítězství, bychom setrvali v A skupině. Jenže v prvním setu jsme vyhořeli na příjmu i v útoku a i přes zlepšenou hru ve druhém setu, ve kterém jsme vedli 22:19 nás zbytečné chyby (z nevyhranosti) poslaly do skupiny B.Dnes jsme si určitě zasloužili vyhrát alespoň jeden set, ale i přes to chválím holky za předvedený výkon. Největší herní zlepšení jsem pozoroval u Natálky Šumberové. V sestavě jsme dále měli Natku Kubátovou, Sáru Horskou, Áďu Říhovou, Anetu Kohlerovou, Vendy Vomáčkovou, Lucku Farago a Verču Koubovou.Příští neděli bude odehráno poslední kolo v Olomouci, kam se sjedou všechny týmy soutěže.  JK