17. – 19. 9. 2021, VOLEJBAL, MLADŠÍ ŽÁKYNĚ NA TURNAJI V PŘEROVĚ.

O uplynulém víkendu se naše žákyně zúčastnily svého prvního třídenního turnaje. Děvčata nevědí, co je čeká, ale jsou rády, že v pátek nemusí do školy J. Turnaje se účastní 12 družstev rozdělených do dvou skupin. Naše družstvo narazí ve skupině A na družstva: Raškovice, Přerov A, Olomouc, Nový Jičín a Štoky, V pátek nás čekaly dva zápasy. V prvním porážíme Raškovice 2:0, ve druhém Přerov A 2:0. Za odměnu mohou děvčata na večeři…

V sobotu je program náročnější. V prvním dopoledním zápase porážíme tým z Nového Jičína 2:0 a před obědem ještě odehrajeme zápas se Štoky, pozdějším vítězem turnaje. Soupeř je herně trochu jinde než naše družstvo. Přesto děvčata bojují, snad nejvíc, co jsem u nich zažil. I když prohrály, bylo vidět, jak je hra moc baví. To ale nejde říct o zápasu s Olomoucí, která ve skupině nebodovala. První set ještě celkem šel, ale ve druhém to bylo „trochu“ drama. Nakonec vyhráváme 2:0 a postupujeme do finálové skupiny s jistotou, že neskončíme na horším než šestém místě. V prvním zápase finálové skupiny potkáváme tým z Nového Veselí, vítěze skupiny B. Na našich hráčkách se podepisuje únava (možná i pozdní večerka) a odevzdaně prohráváme 0:2.

V neděli už vlastně o nic nešlo, maximálně o to, že skončíme na čtvrtém místě a odvezeme si alespoň malý pohár. Ale to bychom museli porazit Vyškov. A to se před zápasem zdálo nepravděpodobné. Nastupujeme s odhodláním vyhrát a pohár si odvézt. Od začátku soupeřky drtíme naším výborným podáním a v zápase jim nedáme vůbec šanci. Vyhráváme 2:0 (50:8). A čeká nás poslední zápas se Znojmem, ve kterém se rozhodne o tom, zda k poháru přidáme i bronzové medaile. První set nezačínáme dobře a soupeřky nám utíkají. Také pan rozhodčí „občas“ něco přehlédne. Ale podaří se nám zabrat a na soupeřky se bodově dotáhnout. Bohužel v koncovce prvního setu Kája Cetkovská špatně došlápne a musíme střídat. Set ztrácíme v dramatické koncovce díky chybám na servisu 26:28. Ve druhém setu se děvčata vyhecovala a po zaslouženém a těžce vybojovaném vítězství jdeme do rozhodujícího třetího setu. Začátek nám opět nevychází a brzy prohráváme 2:8. Po změně stran ale ještě zabojujeme a na soupeřky se skoro dotáhneme. Bohužel nám nevyjde koncovka, prohráváme 15:11 a končíme na krásném 4. místě. Kromě poháru si odvážíme i plyšového králíka pomalu většího, než naše nejmenší hráčka J.

Hrály a střídaly: Brusenbauchová, Cetkovská, Denárová, Kovářová, Řeháková, Škarková, Štechová, Zahálková a Zatloukalová