21. 9. 2019 VOLEJBAL MLADŠÍCH ŽÁKYŇ, DRUŽSTVO A + B.

Po kvalifikaci minulý týden mělo naše Áčko jasný cíl, probojovat se do nejlepší skupiny. Během týdne nás ale postihla velká marodka. Věděli jsme, že dvě hráčky se prvního kola nezúčastní určitě, další tři onemocněly během týdne a nad jejich účastí visel otazník. Nakonec jsme družstvo poskládali a vyrazili do Litomyšle. Děvčata se postupně utkala s Dolním Újezdem, Litomyšlí a Vysokým Mýtem. Všechny zápasy holky vyhrály 2:0 a vybojovaly si tak postup do nejlepší skupiny. Dnes nejlépe na hřišti zahrála Kája Hondlová, která perfektně zvládla svůj nový post univerzála a byla týmu velkou oporou. A jaký je cíl pro příští kolo? Přejeme si, abychom konečně mohli hrát v kompletním složení a tuto skupinu udrželi.

Naše Béčko odjelo k prvnímu kolu do Pardubic a stejně jako v kvalifikaci nás nečekaly jednoduché zápasy. Děvčatům se nad soupeřkami z Pardubic, Lanškrouna A, Svitav B a Letohradu zvítězit nepodařilo. I z proher se ale učíme.  (rb)

tr.H.Dvořáková, A.Felgr, M.Štech

Ml. žáci a žákyně