21.9.2013 PA-ZKYML 1kolo

Po úspěšné kvalifikaci jsme v sobotu ráno dne 21.9.2013, odcestovali vlakem směr Pardubice, kam přijeli k vzájemnému měření sil čtyři nejlepší družstva v kategorii ml. žaček. Vítězné ambice jsme před odjezdem neměli, jelikož jsme v soutěži nováčkem oproti soupeřům, kteří už mají za sebou roční zkušenost. Samozřejmě jsme ale vítěztví soupeřkám nechtěli dát úplně zadarmo. V prvním zápase jsme nastoupili proti děvčatům ze Svitav, se kterými jsme se setkali už v kvalifikaci v České Třebové. První set byl od prvního balonu dramatický, nenechali jsme soupeře odskočit na větší počet bodů, skore se měnilo jako na houpačce. Za stavu 30:29 jsme potřebovali v jednom postavení vystřídat, ale bohužel jsme jeli jen v sedmi hráčkách (noční viroza Lucky) a první set jsme prohráli 31:33. Druhý set byl jako přes kopírák, ale v koncovce byly šťastnější soupeřky a vyhráli 22:25.Po tomto zápase nás čekalo družstvo Lanškrouna (6:25, 14:25), který je o kus dál než my, ale naše holky se v druhém setu chytly a uhrály alespoň solidní výsledek.Poslední zápas proti Pardubicím byl v prvním setu vyrovnaný až do stavu 16:18 pak ale následovala šňůra chyb na naší straně hřiště a soupeřky set dotáhly do vítězného konce 19:25. Druhý set skončil 14:25.Bojovná nálada našeho družstva se ale nevytratila, jen nám chybí zápasová praxe.Sestava: Áďa Říhová, Vendy Vomáčková, Kája Olšanová, Aneta Kohlerová, Natálka Šumberová a Kubátová a Verča Koubová.Příští týden máme volno, ale pak nás čeká v sobotu turnaj pardubického kraje a v neděli první turnaj olomouckého kraje. Video: http://babovkyavanocky.rajce.net/zari_2013_Pardubice