6.12.2014 MLŽKY 5.kolo KP PCE KRAJE

5. kolo KP Pardubického kraje, skupina A, pořadatel Česká TřebováPo třech měsících hrajeme v domácím prostředí v České Třebové. Naposledy jsme hráli před domácím publikem kvalifikaci začátkem září. Fanoušci byli zvědaví, co se za tu dobu holky naučily. A také se těšili na souboj s Lanškrounem, se kterým se dělíme o první příčku celkového pořadí.    SK Geodézie Česká Třebová  - TJ Svitavy "A"                       2 : 0  (14, 10)V prvním zápase nastupujeme proti děvčatům ze Svitav, která přijela z důvodu nemocnosti ve slabší sestavě. Bez problémů, i s našimi dívkami, které nedlouho trénují, vyhráváme. SK Geodézie Česká Třebová  - VO TJ Lanškroun                  0 : 2 (8, 23)První set nejlépe vystihla nahrávačka Lucka Rybková, která komentovala svůj pocit na hřišti: "půlka družstva s nervama v háji a vedle mě holka brečí" :-). V zápasech proti Lanškrounu rozhoduje každá chybička. Pokud nahrávkami budeme razítkovat okolní zdi,  na smeči nepřelezeme pásku a na příjmu si budeme dávat přednost, pak se přidá i nervozita a set skončí fiaskem. Potřebovali bychom hrát proti více rovnocenným soupeřům, aby se holky naučily nad nimi vyhrávat. Jenže v letošních soutěžích, které hrajeme je po nás a Lanškrounu velký výkonnostní propad. Silnější družstva porážet umíme, viz. Demlovku v Přerově nebo loni Olomouc, Šumperk atd., ale ještě neumíme porazit rovnocenného soupeře. Ve druhém setu prohráváme 16:19, diváci nás skvělou atmosférou dotlačí až do koncovky 23:24 a my dáme podání do autu. Klasika, která se vyskytuje ve všech vzájemných zápasech aneb jak na zlatém podnosu věnovat Lanškrounu vítězství :-)SK Geodézie Česká Třebová  - TJ Sokol Dolní Újezd                 2 : 0 (21, 16)Dolní Újezd uhrál trpělivou hrou na Lanškroun set! Soupeře jsme nechtěli podcenit a tak hrajeme od začátku naplno. V koncovkách setů střídáme tak, aby si zahrály všechny holky. Dnes to byla: L. Farago, S. Horská, A. Kohlerová, V. Koubová, N. Kubátová, A. Linhartová, L. Rybková, A. Říhová, V. Vomáčková a M. Kubištová.Celkové pořadí po 5.kole