5.10.2013 PA-MLŽKY - Polička

V sobotu 5.10.2013 jsme odjížděli do Poličky na turnaj s ambicemi na postup do nejlepší skupiny pardubického kraje, kde je výhoda jednoho zápasu navíc. Po pondělních treninkových peripetiích jsme sice odjížděli s početnou, ale ne naplno využitelnou hráčskou skupinou.V prvním zápase  jsme nastoupili proti Litomyšli, která před námi porazila Poličku 2:0 (50:39) a bylo jasné, že pokud chceme postoupit, musíme vyhrát. Začátek zápasu nám vyšel skvěle, vedli jsme 5:0, pak 9:6, holky z lavičky hlasitě povzbuzovaly, v půlce setu to bylo 14:11 a pak 19:18 pro nás, holky bojovaly a z průběhu setu bylo zřejmé, že holku která právě přišla na podání musíme co nejdříve odztrátovat. Bohužel se nám to nepodařilo a prohráváme první set 25:19. Nic se neděje, jdeme do druhého setu a chceme vyhrát třetí. Druhý set byl vyrovnaný až do koncovky, ale za stavu 24:24 jsme krásně nahraný balon od Natálky Kubátové pinkli prstama do bloku a z následného příjmu se nepochopitelně zamotala přední hráčka nahravačce do nahrávky a bylo po postupu. Na holkách bylo vidět velké zklamání, ale i zjištění, jak malý je rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem.V druhém zápase proti domácí Poličce holkám první set prohraný v koncovce 24:26 (tři po sobě jdoucí chyby na příjmu) sebral všechnu bojovnost a druhý set se už jenom trápily (12:25).Sestava: Natálka Kubátová, Lucka Farago, Áďa Říhová, Vendulka Vomáčková, Markéta Zachová, Anežka Linhartová, Káťa Nosková, Natálka Šumberová, Sabina Habrmanová, Sára Horská, Verča Koubová a Aneta Kohlerová.Z chyb, které jsme dnes v zápase udělali, si určitě vezmou ponaučení holky na hříšti. Ale i holky, které dnes sice nezasáhly do hry, ale viděli je!JK