12. 1. 2013 Č. Třebová, ml.žákyně-KP PCE kraje

Krajský  přebor  Pardubického  kraje, Mladší žákyně 12.1.2013  Česká Třebová.

Sokol Polička – Česká Třebová Ml.žky  0:2        23:25, 9:25

Pouze v prvním setu byl průběh zápasu zcela vyrovnaný. Ve druhém setu naše dívky začaly soupeře jednoznačně přehrávat.   Vítězíme 2:0.

VK Svitavy  – Česká Třebová Ml.žky   2:0             25:18, 26:24

Od začátku prvního setu hrajeme špatně, děláme obrovské množství vlastních chyb.  Soupeři stačí přehrát míč a naše děvčata udělají chybu. Pokud nepochopíme, že je  potřeba vyhodnotit  jaký úder je v daném okamžiku ten správný, že né každá nahrávka se dá  „solit“, že jestli toto nebyla ta správná nahrávka, počkám si na druhou, tedy být trpělivá. Že přijde úsek hry, kdy je potřeba hrát bez chyb. Že je potřeba bojovat a prát se o každý míč. To je volejbal !!!!!!!     Po nevyrovnaném výkonu ve druhém setu, kdy naše děvčata dokonce vedla větším bodovým rozdílem, přichází chvíle, kdy nejsou schopná otočit servis, ale naopak přichází obrovská série našich dalších chyb, tedy i bodů soupeře. Prohráváme 0:2.

VK Lanškroun  – Česká Třebová Ml.žky      2:1             19:25, 25:22, 13:15

Tradiční soupeř našich dívek, s kterým hrajeme soutěž Ml. žákyň Olomouckého kraje a Pardubického kraje. Dosud dívky s družstvem Lanškrounu neměly žádný problém ho porazit a nyní ho máme. Zápas byl zcela vyrovnaný.  V průběhu celého zápasu bojujeme s vlastními chybami, které nás v koncovce setů porážejí. Prohráváme 1:2.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala:

Bělková Kristýna, Voleská Kristýna, Linda Klimková, Foldynová Natalie, Pešková Tereza, Hrišková Radka, Kamenická Simona, Veselá Anna, Kvapilová Gábina.

Úvaha nad špatným výkonem dívek. Nechci se vymlouvat, ale hledám skutečný důvod našeho špatného výkonu:

v  Od prosince se učíme smečovat a některé dívky vidí efekt svého výkonu právě v tomto úderu, protože jiný způsob zahrání míče „neberou“, ač vědí že stačí vykonat radu, kam míč zahrát

v  Od  posledního tréninku  uběhlo z důvodu Vánočních svátků, výletu na Kvalifikaci kadetek a kadetů do Brna,  24 dnů a  děvčata odtrénovala pouze 4. tréninky. To je v případě žákovské mládeže velice málo. V tomto věku ještě nemají zafixované herní návyky, chybí herní zkušenost (jaký způsob odbití zvolit, řešení nestandardních situací, jistota úderů, atd.). Nyní jede velká část dívekse školou na lyžařský výcvik a z vlastních zkušeností vím, že tyto dívky nejsou po návratu okamžitě schopné hrát mistrovské zápasy, protože mají stále na nohou“ přaskáče“. Tedy nejsou pohyblivéa „ pro hru jsou tuhé“ anás čeká KP-OL- kraje

v  Chybí osobnost, která by v krizových chvílích vzala zodpovědnost na sebe.

v  Je potřeba, aby dívky hrály jako dobrá parta a né několik jednotlivců. Aby se jako „parta prala o každý míč, aby „jako parta vystupovala“.

v  Některé dívky byly dlouhodobě nemocné a nyní, je logické, „že mají problém s výkonností“

Myslím si, že jsem zde sečetl všechny uvedené problémy. Musíme kvalitně  „potrénovat“ a zodpovědně se připravit na další zápasy. Děvčata znám a věřím jim.                    „Věřím, že dovedou  svůj herní projev zlepšit“.