10. 5. 2014 MLŽKY Turnaj Nové Veselí

V sobotu 10. května se naše družstvo mladších žaček zúčastnilo mezinárodního volejbalového turnaje " O křišťálový míč " v Novém Veselí. V nové víceúčelové sportovní hale se hrály souběžně dva turnaje. V kategorii starších žaček bojovalo deset týmů a v kategorii mladších šest. Každé družstvo v naší kategorii odehrálo pět zápasů na dva hrané sety do patnácti bodů. Pro nás to byla příprava na příští týden, kdy jsme přihlášení do třídenního turnaje v Přerově. V úvodním zápase proti TJ Sokol Nové Veselí hrajeme až moc opatrně, v prvním setu kazíme šest podání a za stavu 13:13 vybíráme míč dva metry v autu. Následný těžký servis rozhoduje o prohraném prvním setu 13:15. V druhém setu taháme za kratší konec a prohráváme zápas 0:2Druhý zápas proti UKS Śmigiel (Polsko) byl naprosto jiný. Holky se hecly a suveréně vyhrály první set. V druhém setu ale přišlo ukolébání, čehož soupeř využil a zápas skončil 1:1 na sety.Třetím soupeřem nám byla ŠSK Demlova Jihlava. Proti tomuto soupeři bylo potřeba hrát na maximum našich možností s vysokým nasazením. V prvním setu ale byly naše holky spíše divačkami, než hráčkami. Druhý set byl lepší, ale prohráváme v koncovce 0:2V dalším zápase nás čekal letošní vítěz KP Vysočina TJ Sokol Bedřichov. Z naší strany to byl povedený zápas. Holky vydržely makat naplno oba dva sety a vyplatilo se jim to. Áďa na síti zodpovědně uhrávala balony, Natka vybrala všechny zdánlivě ztracené míče, Verča zasmečovala do prázdných míst soupeřova hřiště, Anežka s Luckou F. a Luckou R. přesně odehrály míče tam kam měly, Sára přidala pár es na podání, Vendy na příjmu všechno za jedna a Aneta konečně na hřišti nespala :-) Vyhráváme 2:0Čekal nás poslední zápas proti TJ Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou. Při pohledu do tabulky bychom v případě vítězství mohli pomýšlet na medaile. Výsledky byly tak vyrovnané. Ve skupině nebyl jasný favorit. Rozhodující bylo vrchní podání, pokud se na servis dostane dívka s dobrým servisem, většinou udělá několikabodovou šňůru. Naše holky podávaly celou sezonu v Olomouckém kraji (a v podstatě i v Pardubickém) spodem a s vrchním podáním se seznamují až nyní. Na to jsme v tomto zápase doplatili a tak jsme celkově v turnaji obsadili páté místo. Ještě uvedu skutečnost, že se turnaje měla zúčastnit i Sabina, ale ta si dva dny před turnajem udělala na kotníku bouli :-(