6. – 7. 4. 2019, VOLEJBAL MLADŠÍCH ŽÁKYŇ A, NOVÝ JIČÍN, MČR.

Víkend 6. – 7. 4. 2019 patřil předkolu Mistrovství ČR mladších žákyň. Do předkola náš oddíl poslal A a B tým. B tým bojoval v Přerově a uhrál výborný výsledek, 5. místo. A tým nakonec odjel do Nového Jičína. Do letošního ročníku se přihlásil zatím nejvyšší počet týmů v historii MČR mladších žákyň, proto se hrálo celkem na 8 místech.

A tým jel na turnaj s ambicemi poprat se o postup.  Skupina byla vyrovnaná a rozhodnout mohl každý bod. Do turnaje vstupujeme výborně, po boji porážíme Zlín v tiebreaku. Předvedená hra byla výborná.

Druhý zápas a náš soupeř z kraje Lanškroun. Soupeřky  zkoukly konec našeho prvního zápasu a já doufala, že konečně tohoto soupeře porazíme. Holky na druhé straně sítě z nás měly obrovský respekt.  Bohužel náš boj začal v našich hlavách, a tak jsme se trápily samy. Prohra 0:2

Další zápas s Odrami a my jdeme opět do tiebreaku. První set se dostáváme do hry, druhý už kralujeme na hřišti a vítězství si nenecháme vzít.

Poslední zápas dne proti domácímu Novému Jičínu. Ani v tomto zápase neporušíme tradici tiebreaku. První set soupeřky uspíme, druhý válíme. Bohužel 3. set získaly soupeřky. Prohra 1:2.

V neděli ráno hrajeme s Prostějovem.  Velké množství zbytečných chyb, zkažená podání. Soupeř nás přehrál. Pro mě velký favorit skupiny. Prohra 0:2.

Předpolední zápas s Kopřivnicí získáváme výhru 2:0. Zápas hlavně o pozornosti a podání.

Posledním soupeřem nám byla VA Olomouc.  Další z favoritů skupiny. Holky se vybičovaly k nádhernému volejbalu, plnému krásných volejbalových akcí. I když bojujeme až do posledního míče, do tiebreaku jsme soupeřky nedostaly. I přes vypjatou koncovku druhého setu 26:28. Po skončení zápasu ukáplo i pár slziček.

Za cely turnaj si všechny žákyně zaslouží VELIKOU pochvalu. V sobotu jsme odehrály 4 náročné zápasy v 7 hráčkách, v neděli za námi přijela Zuzka Mastíková, aby holkám pomohla. Rodičům Zuzky moc děkujeme.

Nakonec jsme skončily na 5. místě a do další části se nepodíváme. Pro celý tým velká a nová zkušenost. Holky nevěšte hlavu, vítězství se určitě ještě dočkáte. Partu máte výbornou J

Hrály: Beranová A., Havránková Z., Hrdličková K., Kubová T., Mastíková Z., Pataki T., Štosová B., Valterová K., trenéři: Rejmanová, Valter