2. 2. 2013 Olomouc, ml.žačky-KP OLM kraje

VOLEJBAL-SOKOL Č.T.-Krajský přebor Olomouckého kraje, 9. kolo, Mladší žákyně 2.2.2013 Olomouc.

Do Olomouce odjíždíme v šesti hráčkách, protože hráčky,  Kamenická, Hrišková, Radošová, Landová, Gremlicová, jsou z důvodu nemoci  omluveny.  Sedmá hráčka se mi omluvila v pátek ve 20 hodin, takže již nejsem schopen zajistit na sobotu jinou hráčku. Musíme doufat, že se nestane  žádný  úraz,  protože v případě zranění,  by nás čekala z důvodu nízkého počtu hráček na hřišti,  kontumace všech dalších  zápasů. Takže výlet do Olomouce by byl naprosto zbytečný.

VK Prostějov - Česká Třebová dívky                   0:2             20:25, 17:25  Prvním  soupeřem nám jsou děvčata z Prostějova. Již při příchodu dívek na hřiště je vidět, že přišlo několik jiných dívek, družstvo je oslabené o dívky nemocné a další pomáhající družstvům vyšší věkové kategorie. Od prvních míčů je zřejmé, že zápas bude plně v režii našich dívek. Bez nějakých větších problémů vyhráváme 2:0. Hrajeme dobře, ač opět děláme zbytečné chyby, jsme schopné okamžitě otočit podání a přidat další body.  Pochválit musím Kristýnu Bělkovou, která pochopila, že útok není pouze „bomba“ do míče, ať míč letí kam chce,  ale jsou i jiné alternativy útoku tj, drajv, lob, roláda, ulívka,  které se na tréninku učíme a Kristýna je začala používat.

VK Lanškroun – Česká Třebová dívky                  0:2             12:25, 14:25                    Družstvo  Lanškrounu přijelo oslabené o dívky absolvující soustředění KCM - Pce  (krajského centra mládeže), takže jsou doplněny o mladší děvčata. Až na začátky obou setů, kdy českotřebovské dívky začali  hrát velice laxně, se potom „ zvedly“ a bez problému vyhrávají oba sety. Zde musím pochválit Terezku Peškovou, která začíná svojí levačkou docela slušné smečovat (pokud trefí správné časování) a její servis začíná být soupeři velice nepříjemný.

Česká Třebová dívky – VK Přerov                     1:2             25:14, 20:25 ,12:15  Tak tento zápas byla „volejbalová nádhera, této věkové kategorie“. Do prvního setu jdou naše děvčata viditelně nabuzená a chtějí  děvčata z Přerova porazit.  Od začátku prvního setu, hrajeme perfektní volejbal a soupeři nedáváme vůbec žádnou šanci.  Než li se stačí soupeř rozkoukat „dostává na zadek“.Vítězíme 25:14. Druhý set je volejbalová bitva o každý míč.  V koncovce setu se nedaří zvednout, natož přihrát soupeřův servis, prohráváme  koncovku tohoto setu. Rozhodující třetí set je opět naprosto vyrovnaný, stále se přetahujeme o vedení. Bohužel v koncovce setu dělá rozhodčí dvě chyby, které nás určitě stály lepší výsledek. Tím nechci říci, že by jsme vyhráli,  na servisu totiž excelovala hráčka Přerova Míša Vodičková, která nás drtila svým perfektním servisem. Ale, kdo ví………………………….   pokud není dohráno !!!  Zde se nedá našim dívkám nic vyčíst, bojovaly a že prohrály…., prohrály…., ale po velice dobrém výkonu. Chválím dívky !!!!  A víte, že to moc nedělám !!!              Když si uvědomím, že děvčata  Přerova mají týdně odtrénované :                                   ►ve sportovních třídách , tedy na škole 4,5hodiny                                                                    ►v oddíle  6 hodin      tj. celkem  10,5 hodin                                                                Naše českotřebovská děvčata, mají týdně odtrénované pouze 4,5 hodiny .To je týdně o 6 hodin více volejbalu pro přerovská děvčata a to by někde „mělo být sakra vidět“.

Česká Třebová dívky –  UP Olomouc                    0:2             18:21, 23:25,   Obavy z obrovského výdaje fyzických sil z předchozího těžkého zápasu s družstvem Přerova se naplnily. Hrajeme bez zájmu a já již nejsem schopen dívky donutit zvýšit jejich herní nasazení.  Prohráváme 18:25. Ve druhém setu vedou naše děvčata 23:18, ale již není vůle na výdej další fyzické energie. Prohráváme 23:25, tedy 2:0. Je pravda, že měli tento týden docela „našlapaný“. Pondělí fyzická skokanská příprava. Středa trénink a po něm odjezd do Moravské Třebové, hrát KP- Pce kraje Ml. žákyň. Hrajeme dva zápasy a vracíme se ve 23 hodin. Čtvrtek další trénink. Děvčata jsou nachlazená, nemocná a některá zraněná. Takže současný stav družstva, není zrovna uspokojivý.  Právě probíhají prázdniny           a budou li hráči a hráčky našeho oddílu doma v České Třebové, zajišťujeme pravidelné tréninky.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala:                                                             Bělková Kristýna, Voleská Kristýna, Linda Klimková, Foldynová Natalie, Pešková Tereza, Kvapilová Gabriela.