8. 12. 2013 MLŽCI ŠUMPERK KP OLM KRAJE

Přebor Olomouckého kraje ml.žactva ve volejbale.

V neděli 8. 12. 2013 jsme zajížděli ke 4. kolu přeboru OLM kraje do Šumperka. Cesta po nočním sněžení a větrnému počasí nebyla jednoduchá, ale opatrnou jízdou jsme dosáhli cíle. Pozdní příjezd nám nehrál příliš do našich plánů. Chtěli jsme se v elitní skupině udržet. A cesta měla vést přes papírově nejslabšího účastníka turnaje a to Uničov, se kterým jsme sehráli první zápas. První set jsme příliš nezachytili. A to z důvodu toho, že jsme místo zraněných hráčů, zabudovali do základní sestavy G. Kvapilovou, L. Farago a A. Linhartovou. A tato nová sestava si musela „sednout“, což se postupně dělo-zápas s Uničovem jsme dotáhli do tiebreaku, kde jsme nakonec prohráli. V druhém zápase jsme nastoupili proti Olomouci. Obrázek stejný. První set se hledáme, a v druhém setu se taháme o výsledek v bodovém odstupu od soupeře a soupeře od nás. Nakonec prohráváme 0:2. Trošku nás sráží pravidelné střídání hráčů v sestavě, ale proto tyto zápasy hrajeme, aby se děti ohrávaly. V třetím zápase hrajeme s vedoucím družstvem přeboru, družstvem Lanškrouna. Družstvo Lanškrouna, dle mého, vyniká nad ostatními soupeři mezihrou a hrou v poli. Nás zápas zastihuje v útlumu a tak po odevzdaném zápase jasně prohráváme. V posledním zápase se snažíme předvést lepší  výkon, než proti Lanškrounu. A to se nám díky soupeři ze Šumperka daří. Domácí družstvo hraje bojácně a našich kluků se bojí. Je z toho jasně vyhraný první set. V druhém setu se soupeři přetahují o každý bod a v koncovce je šťastnější domácí tým. V tiebreaku zase jasně kralujeme na hřišti a vítězíme v celém zápase 2:1. Tento zápas byl z naší strany nejlepším představením. Všichni bojovali a předvedli to nejlepší, co v nich momentálně je. Výkon družstva celý turnaj táhl Pirkl-svoji bojovností a Kadlec-tvrdým útokem. Na nahrávce se stále zlepšuje Jára Šplíchal a Gábina Kvapilová si postupně na pozici nahrávače zvykala. Na smeči svoji rozvahou škodil Erik Ščučka a Radim Kohoutek svoji hrou v poli družstvu pomohl v důležitých momentech. Velkým překvapením pro mne byl výkon Lucky Farago a Anežky Linhartové. Na holkách byl zpočátku trochu respekt z toho, že hrají s kluky, ale postupně se otřepaly a byly spolehlivou součástí družstva. Hlavně holky předvedly svoji spolehlivost v zápase se Šumperkem, když střídaly z lavičky přímo na podání a lehce si z touto svojí rolí poradily. Do družstva krásně zapadly a když bude potřeba, rád si tyto hráčky od Jirky Kouby z ml.žákyň zase vypůjčíme.

Českou Třebovou reprezentovali: Kohoutek, Kadlec, Pirkl J. Šplíchal, E. Ščučka, G. Kvapilová, L. Farago a A. Linhartová.