30. 3. 2019 VOLEJBAL MLADŠÍCH ŽÁKYŇ, DTUŽSTVO B, CHVALETICE.

V sobotu 30.3.2019 jsme odcestovaly k závěrečnému kolu Přeboru Pardubického kraje v šestkovém volejbale. Naším cílem byly opět Chvaletice. V minulém kole jsme si vybojovaly účast ve třetí skupině. Hned v prvním zápase jsme poměřily síly s domácími. Nad těmito soupeřkami jsme za celou sezónu nedokázaly vyhrát a tuto tradici jsme bohužel neporušily ani tentokrát. Prohráváme 0:3, ale sety byly zatím nejvyrovnanější. Po pauze jsme nastoupily proti Poličce A. Tohoto soupeře jsme potkaly naposledy v kvalifikaci. Hrajeme pěkný volejbal a bereme soupeřkám set. Soupeřky jsou ale vyhranější a vítězství si vzít nenechaly. Poslední zápas této soutěže tedy prohráváme 1:2.

Kategorie mladších žákyň byla v této sezóně určena pro děvčata nar. 1.7.2005 a mladší. Naše družstvo tak patřilo k těm nejmladším (prvoroční mladší žákyně a hráčky přípravky). K těm, kteří mají sbírat zkušenosti a tzv. se ohrát. Celkem bylo do soutěže přihlášeno třináct týmů, za celou sezónu jsme odehrály deset kol. Pohybovaly jsme se ve třetí nebo čtvrté výkonnostní skupině. Našimi nejčastějšími soupeřkami byly Svitavy C, Polička B, Chvaletice a Litomyšl. Do hry zasáhlo postupně dvanáct děvčat. Tři máme ještě v záloze a ohráváme je v ´trojkách´. Od prvního kola je vidět na děvčatech velký posun. Během sezóny jsme začaly hrát na dvě nahrávačky, začaly jsme přebíhat a zapojily jsme do hry smeč a vrchní podání. V celkovém pořadí jsme nakonec obsadily 10.místo. (rb)

Celkové pořadí: 1.Žichlínek, 2.Svitavy A, 3.Lanškroun, 4.Česká Třebová A, 5.Polička A, 6.Dolní Újezd, 7.Choceň, 8.Svitavy B, 9.Chvaletice, 10.Česká Třebová B, 11.Polička B, 12.Litomyšl, 13.Svitavy C

tr. Hana Dvořáková, R.Benešová

Ml. žáci a žákyně