6. 10. 2018 MLŽKY KP PCE

6. 10. 2018 VOLEJBAL MLADŠÍCH ŽÁKYŇ, SVITAVY.

V sobotu 6. 10. 2018 pokračovalo další kolo mladších žákyň. Náš A tým čekal opět turnaj mezi nejlepšími 4 týmy. K turnaji jsme vyrazily do haly Na Střelnici do Svitav, kde jsme hrály na 2 hřištích.

Holky nečekal lehký úkol – chtěly jsme zůstat v této skupině a zároveň jsme na turnaji poprvé hrály v novém postavení.  A jak se dařilo? První zápas proti domácímu A týmu byl vyrovnaný a bojovaly jsme o každý míč. Krásné výměny, ale bohužel prohra 0:2 (i když v koncovkách). Druhý zápas proti Žichlínku  a naše prohra 1:2 – první set se nám dařilo skoro vše, druhý set jsme celý dotahovaly a v tiebreaku naše těsná prohra. Ale opět pěkný zápas.

Do posledního zápasu jsme šly s vědomím, že pokud chceme v A skupině zůstat, musíme Lanškroun porazit. Ale…. Nedařilo se nám vůbec nic a nikomu. Ale i takové zápasy je třeba zažít.

V dalším kole 24. 11. 2018 v Poličce nás čeká v B skupině, kam jsme spadly, Polička A a Choceň.

Hrály: Beranová, Cetkovská, Havránková, Kubová, Mastíková, Pataki, Štosová, Valterová.

JR

V sobotu 6.10.2018 čekalo mladší žákyně B další kolo přeboru v šestkovém volejbale. Naším cílem byly vzdálené  Chvaletice. V minulém kole si děvčata vybojovala postup do skupiny C. K prvnímu zápasu dívky nastoupily proti soupeřkám z Chocně. Do zápasu jsme vstoupily dobře, hrál se pěkný a vyrovnaný volejbal. Bohužel nezvládáme koncovku prvního setu, kdy jsme se asi zalekly, že můžeme vyhrát proti starším a vyšším soupeřkám, a začaly jsme kupit zbytečné chyby. Neuhraná koncovka prvního setu se podepsala na setu druhém, který jednoznačně prohráváme. Ve třetím setu jsme se vrátily ke své hře a tento set vyhráváme. ČT B – Cho (1:2). Ve druhém zápase nastupujeme proti domácímu týmu. Soupeř na nás doslova vlétl a vypracoval si hned od začátku náskok, který jsme nebyly schopné dotáhnout. Prohráváme i další dva sety. ČT B – Chv (0:3).  I přes dvě prohry je potřeba dívky pochválit. Dostáváme se do delších výměn, vybojujeme spousty míčů v poli a jsme schopné zakončit výměnu smečí z výskoku.

Další kolo si zahrajeme ve skupině D, kde na nás čekají soupeřky z Litomyšle a ze Svitav.

Hrály: D.Dvořáková, K.Hondlová, A.Kaplanová, H.Kovářová, B.Očenášová, E.Polášková, N.Řehořová, B.Šindelářová, T.Zemanová