13. 2. 2016 MLŽCI SVITAVY KP PCE KRAJE

13. 2. 2016 MLŽCI ve Svitavách

Opět po jednom měsíci naše družstvo mladších žáků jede vlakem do Svitav, tentokrát ke třem zápasům s družstvy Svitav A, B a C.

První zápas jsme odehráli s kluky z družstva A což jsou kluci převyšující naše hráče i o 30cm a někteří z nich hrají již starší žáky a jejich hra již má rychlíky a útok z doskoku (paipu). Prohráli jsme 2:0 škoda jen velkému počtu chyb při podání a nedorozumění při hře.

Druhý zápas byl s družstvem B i mezi těmito kluky je pár vysokých a šikovných kluků a 1. set skončil 25:23 ve prospěch soupeře, což byla velká škoda. Do 2. setu nastoupil soupeř jak tank a kluci opět nasekali hodně chyb a nezachytili rozdíl bodů.

Měli jsme tedy dvě prohry a kluky čekal zápas se SY C, což bylo družstvo, které postoupilo ze skupiny B.  Pokud jsme chtěli zůstat ve skupině A bylo nutné tento zápas vyhrát. Toto družstvo je složeno z kluků ročník 2004 a byť jsou mezi nimi kluci, kteří opět převyšuji výškově ty naše, naši kluci celkem lehce vyhráli, v prvním setu získal 5 bodů z podání Míša Štech, který podával do místa kde soupeř přebíhal, v druhém setu měl soupeř velký problém s vrchním podáním Michala Bělky, který získal osm bodů. Kluci hráli ve složení Bělka, Dušek, Hruška, Hurt, Štech a Šumbera, bohužel bez možnosti střídání. Kluci Svitav mají velkou výhodu v počtu hráčů, což je možné jen závidět.

Za ml. žáky Markéta Bělková a Míra Štech.