25.-26. 5. 2019, VOLEJBAL MLADŠÍCH ŽÁKYŇ B NA ZMRZLINOVÉM TURNAJI V LUPENICI.

Ve dnech 25. a 26.května vyrazila tři družstva našeho oddílu na Zmrzlinový turnaj do Lupenice. Na turnaji mezi sebou soupeřilo 51 týmů, a to v kategorii mladších žákyň, starších žákyň a kadetek.

V kategorii mladších žákyň zůstala zachována věková hranice od 1.7.2005. Některé oddíly poslaly do turnaje své koncové mladší žákyně, další oddíly turnaj pojaly jako přípravu na další sezónu a vyslaly ´mlaďošky´, které tuto kategorii budou hrát příští sezónu. Dvacet dva týmů bylo rozděleno do pěti základních skupin. Mladší žákyně B se postupně utkaly s Poličkou B (1:1), Lanškrounem (2:0), Slavií Hradec Králové B (2:0) a Rtyní v Podkrkonoší – pozdějším vítězem celého turnaje (0:2). Druhé místo ve skupině nám zajistilo postup do bojů o 6. až 10.místo. Bojujeme se soupeřkami, které jsou tzv. papírově silnější. Každý uhraný set by byl pro nás úspěch. Jako první jsme se utkaly s našimi spoluhráčkami z oddílu – Českou Třebovou A. První set vypadal hodně nadějně, dlouhou dobu jsme vedly, ale bohužel nás zradila koncovka. Druhý set už je jasnou záležitostí pro soupeřky – 0:2. Druhý zápas odehráváme proti Náchodu. Oba sety mají stejný průběh. Snažíme se, bojujeme, dostáváme se do vedení, ale po dosažení 20 bodů nás vždycky někdo ´vypne´ a nám se nedaří sety dohrát do vítězného konce. Škoda tohoto zápasu – prohra 0:2. Poslední dva zápasy jsou opět vyrovnané – s Kroměříží A i Lázněmi Bělohrad se nám podařilo uhrát remízu (1:1). V turnaji končíme na krásném 9.místě z 22 týmů. Herní příležitost dostaly všechny hráčky, premiéru v šestkách měla Danča Matoušková. Do hry jsme zapojily další přebíhání, a i za cenu chyb jsme se pokoušely o podaní vrchem. Na tom ale ještě musíme hodně zapracovat.:-) Celý turnaj si holky i trenérky moc užily, a to i díky spaní ve stanech a krásnému počasí. Děkujeme Rychnovu za perfektně zorganizovaný turnaj. (rb)